5 Adımda Hastalıklardan Korunun

16
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

Beslenme-5-AdımSoğuk kış ayları, ya da mevsim geçişlerinde hastalığa yakalanma riskimizin arttığı bir gerçek. Hastalıkların tek sebebi havalar değil elbette. Kendimize iyi bakmak, dengeli ve düzenli beslenmek ve hareketli bir yaşama sahip olmak hastalıklar için koruyucu olabilir. Sizler için hastalıklardan korunma konusunda faydalı olabilecek 5 önerimiz var.

1. Günün En Önemli Öğünü Kahvaltıyı Atlamayın

Kahvaltının günün en uzun açlığı olan gece açlığını takip etmesi nedeniyle biten enerjinin tekrar alınabilmesini sağlayan, dengeli ve düzenli beslenme açısından en önemli öğün olduğu söylenir. Metabolizmanızı uyandırıp sizi yeni güne hazırlayacak bomba gibi bir kahvaltı sizi bekliyor!

2. Bol Su Tüketin

Dehidratasyon, yani susuzluk sizi halsizleştirip vücut direncinizi düşürür. Günde en az 1.5 litre su içmeye çalışın. Çay, kahve, bitki çayları buna dahil değil.

3. Beslenmenizi Çeşitlendirin

Mucizevi besin yoktur; fakat her besinin bizim için sakladığı mucizevi özellikleri vardır. Tabiatın bizlere sunduğu lezzetlerden neden mahrum olasınız ki? Dengeli ve düzenli bir beslenme için besin değerleri birbirini tamamlayıcı olan gıdaları tüketmeye özen gösterin.

4. Zencefili Eksik Etmeyin

Tazesinden tozuna her formunu evinizde bulundurun. Tozunu balla karıştırıp macun kıvamında tüketebilir, tazesini de dilimleyip ıhlamurunuza lezzet verebilirsiniz.

5. Meyveyi İhmal Etmeyin

Aslında toprak, bize ihtiyacımız olan bütün besin ögelerini vermeye programlıdır. Bunu değerlendirmekse bizim elimizde. A, C vitamininden zengin mandalina, portakal, kivi, havuç gibi meyvelerden her gün yemenizde fayda var.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.