Beslenme Hakkında Sorgulamanız Gereken 4 Efsane!

44
Facebook'ta Paylaş x icon x icon Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

BESLENME - 5 Efsane

#Efsane 1: Akşam 6’dan Sonra Yemek Kötüdür!

Bu düşünce eski zamanlarda doğru olabilirdi. Ancak teknolojik gelişmeler ile değişen günümüz yaşam alışkanlıkları, eskisine kıyasla daha geç uyumamıza neden oluyor. Hal böyle olunca da akşam saat 6’dan sonra yemek yememek, vücudun gerekli besin ve minerallerden yoksun kalmasına yol açabiliyor. Buradaki etki daha ziyade açlığın metabolizmayı yavaşlatması ve bir sonraki güne de bu şekilde başlamaya sebep olmasından geliyor. Yine de uykudan 2 saat önce beslenmenin kesilmesinde fayda var.

#Efsane 2: Yağ Her Zaman Zararlıdır!

Yağ, genellikle fit bir vücut için sağlıksız olarak düşünülür. Oysaki yağ olmaksızın metabolizma besinleri hazmedemez ve hormonlar çalışmakta güçlük çeker.

#Efsane 3: Atıştırmak Sizi Şişmanlatır!

Enerjimizi zirvede tutmak için ara öğünlerde yenilen atıştırmalıklar bir ihtiyaçtır. Ara öğünlerden maksimum faydayı sağlamak için öğünlerinizin dengeli olmasına dikkat etmek gerekiyor sadece. Ayrıca meyve, kuruyemiş ve diğer atıştırmalıkları ara öğünlere dengeli bir biçimde dağıtmalısınız.

#Efsane 4: Tüm Organik Besinler Faydalıdır!

Organik kelimesi tüketici davranışlarını etkilemek için reklamcılıkta klişe bir kelime haline geldi. Bunun sonucunda tüm organik besinlerin sağlıklı olduğuna dair bir düşünce oluştu. Oysaki besinlerin yalnızca organik olması değil; vitamin ve mineral değerleri ile protein miktarı da oldukça önemlidir.

Kaynak: Bright Side

Facebook'ta Paylaş x icon x icon Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
  • manav111
    2016-08-08 12:30:56
    bunlari biliyoz zaten ama yinede sag olun