Pozitif Düşüncenin Formunuza Etkileri!

8
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

pozitif_dusunceFormda kalmak için doğru beslenme ve egzersizin öneminin hepimiz farkındayız. Ancak kilonuzla ilgili amacınıza giden yolda pozitif düşünce de çok önemli. İşte size pozitif düşünme konusunda yardımcı olacak başlıca önerilerimiz!

1. İyi Şeyler Bekleyin

Eğer genellikle aksiyseniz bu durumu beklentilerinizle oynayarak değiştirebilirsiniz. Eğer iyi şeyler olmasını umut ederseniz, beyniniz de sizi hedefinize ulaştırmak için yönlendirecektir. Araştırmalar, pozitif bir duruşun kilo vermeyi çok daha kolaylaştırdığını söylüyor. Davranışçı Tıp Dergisi’nde yayınlanan bir araştırmada, katılımcıların olumlu beklentiler içine girdiklerinde endişelerinin azaldığı, modlarının yükseldiği, neşelendikleri ve spordan daha fazla verim aldıkları gözlenmiş.

2. Düşüncen Neyse O’sun

Mayo Clinic doktorlarından Dr. Donald Hensrud, konu kilo vermekse, düşünce yapısının her şey olduğunu söylüyor. Eğer kendinizi başarısız olacakmış gibi hissediyorsanız başarısız oluyorsunuz. Basitçe söylemek gerekirse, hareketleriniz düşüncelerinizi yansıtıyor. Eğer kendinize diyet yapmanın, spora gitmenin zor olduğunu söylerseniz sonuçta spora gitmekten de planladığınız gibi beslenmekten de vazgeçiyorsunuz. Çünkü beyninizde çabalarınızın boşa gideceğine inanıyorsunuz. Daha az hevesli davranıyorsunuz ve sonuçta başarısızlık da sizi şaşırtmıyor.

3. Gelecekteki Kendinizi Görmeye Çalışın

Eğer kendinizin daha ince halini görselleştirmekte zorlanıyorsanız, bir hayal panosu yapın. Bu hayal panosunun içine daha iyi hissettiğiniz kilodaki fotoğraflarınızı, onları da bulamıyorsanız beğendiğiniz ünlülerin fotoğraflarını koyun. Her seferinde bir fotoğraf daha ekleyin ve bu panoyu gözünüzün önünde tutun. Buna baktıkça çabanıza değeceğini düşüneceksiniz, gece açlıklarına karşı dayanıklılığınız artacak, spora gitmedeki motivasyonunuzun nasıl değiştiğini göreceksiniz.

4. Pozitif Arkadaşlarınızdan Destek Alın

Hayatta pozitif olmanın en kolay yolu pozitiflikle çevrelenmektir. Size kendinizi kötü hissettiren, sizi mutsuz eden, kendinize güveninizi kötü etkileyen kişilerden uzak durun. Sizinle birlikte doğru beslenecek, spora gelecek, sizi iyi düşünmeniz konusunda motive edecek arkadaşlarınızla görüşün. Sizi tanıyan, ne istediğinizi paylaşabileceğiniz, siz birkaç gün sporu ektiğinizde ya da kaçamaklar yaptığınızda sizi yolunuza geri döndürecek arkadaşlarınızla birlikte olun.

Hayattaki bütün amaçlarımızda pozitif düşüncenin etkisi azımsanamayacak ölçüde. İyi düşün iyi olsun diyen büyüklerimizi hatırlayın, iyi düşünmek size iyi gelir, formunuza da….

Kaynak: Cheatsheet

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.