Ara Öğünü Atlama, İp Atla!

32
Facebook'ta Paylaş x icon x icon Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

SPOR-İP-ATLAMAKSpor yapmak zor mu geliyor? O zaman ip atlamayı deneyin! İp atlamak sadece dayanıklılığı değil, aynı zamanda koordinasyonu artırmaya da yardımcı olur. Zaman, ekipman ve uygulama bakımından minimum şey gerektirdiğinden, ip atlamayı günlük hayatın bir parçası haline getirmek çok kolaydır. Günde 20-30 dakika ip atlamanın sonuçları çok kısa bir süre içinde kendini gösterecektir.

İp Atlamanın Faydaları:

  1. Sabit bir hızda ip atlamak bir saat içinde yaklaşık 800-1000 kalori yakmanıza yardımcı olur. İp atlarken kalbinizin atış hızı, koşu sırasında kalbinizin ulaştığı hıza eşittir.
  2. Baldırlar, kollar, omuzlar ve hatta karın kaslarını güçlendirmeye yardımcı olur.
  3. İp atlamak kemikleriniz için de faydalıdır. Kemik yoğunluğunu arttırarak kemik erimesinden korunmaya yardımcı olur.
  4. İp atlamak, vücuttaki atık ve toksinleri ortadan kaldırmak için kasların genleşme ve büzülmesine dayanan lenfatik sistem için faydalıdır.
  5. İp atlamak, zayıflama sürecine katkıda bulunur. Özellikle uygun bir diyet programı ile desteklendiğinde ip atlayarak kolaylıkla zayıflanabilir.
  6. Özellikle stresli anlarda ip atlayarak stresten kurtulmak mümkün olur. İp atlama kişide rahatlatıcı bir etki yaratır.

O halde hazırlayın ipinizi, hafif bir başlangıç için 10 dakika ip atlayın. Tabii eğer evdeyseniz, komşuları rahatsız etmeyin. J

Kaynak: Buzzle

Facebook'ta Paylaş x icon x icon Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.