Karın Kaslarınızı Ortaya Çıkaracak Öneriler

10
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

Karın Kaslarınızı Ortaya Çıkaracak Öneriler
Sabahları ayna karşısında gömleğinizi kaldırdığınızda karın kaslarınızın çekici bir görünüm kazanması için kişisel spor eğitmeni Dimitri Peskin’in tavsiyelerine kulak verin: “Karın kaslarınızı bir an evvel görmek için dikkat etmeniz gereken üç nokta; yöntem, tutarlılık ve zamandır. Bunlar olduğu takdirde sonuca ulaşmanız fazla uzun sürmeyecektir.”
Ve Dimitri ekliyor: “Eğer tutarlı olmak konusunda kendinize dürüstseniz, zaman yeterli değilse ve sonuç istediğiniz gibi değilse o zaman yöntemi sorgulamanız gerekecektir. Fakat çoğu insan bunu yapmadan direkt başarısız olduğu sonucuna varır.”

Sürekli olarak sıkı bir şekilde çalıştığınız halde hedeflerinize hala ulaşamıyorsanız Dimitri şunları öneriyor:

Kararlı Olun

Karın kası yapmak için sürdürülebilir ve istikrarlı bir planınız olmalı. Düzenli beslenme için bir diyet planının yanı sıra karın yağlarınızı eritmek için bir egzersiz planı şart. Birkaç hafta sonra sonuçlar yine istediğiniz gibi değilse biraz değişikliğe gidin ama asla pes etmeyin!

Yavaş Yavaş Artan Kardiyo Egzersizleri Yapın

Yüksek yoğunluklu interval antrenman, göbek yağlarını hedeflemek için en iyisidir. 20 dakikalık yüksek yoğunluklu egzersizler karın yağlarını eritmek için en iyi yöntemlerin başında gelir.

Enerjinizin Çoğunu Ağırlık Kaldırmaya Ayırın

Vücut ağırlığı hareketleri etkilidir ancak ağırlıkları ve diğer ekipmanları da egzersiz planınıza dahil ettiğiniz takdirde daha fazla faydasını göreceğiniz kesin. Dumbell, barbell, kettlebell ve barları mutlaka kullanın. Kaslarınızı şaşırtmak için her seferinde sıralamayı değiştirmeyi unutmayın. Squat, pull-up, deadlift ve thruster gibi vücudun birden fazla noktasını çalıştıran bileşik hareketlere odaklanın.

Kaslarınızı Dinlendirirken Çalıştırmak İçin Yüzün

Yüzme, tüm kas gruplarını çalıştırması ve yaktığı kalori bakımından diğer tüm klasik egzersizlere göre daha üstün görülmektedir. Suyun rahatlatıcı ve dinlendirici özelliği de vücudunuzun ihtiyacı olan dinlenmeyi sağlayacağı için kaslarınızı dinlendirirken çalıştırmanız yüzme ile mümkün olacaktır.

Merdiven Çıkın

Tüm dünyada oldukça popüler olan merdiven çıkma sporunun en güzel yanı her yerde kolaylıkla yapılabilir oluşu. Yürüyüş ya da koşunun aksine kendi vücut kütlenizi dikey olarak kaldırdığınızdan bacaklarınız güçlenecektir.

Sporunuzu Destekleyecek Beslenme Düzeni Oluşturun

Karın kaslarınızı belirginleştirmek için düzenli egzersiz yapmanızın yanında beslenme düzeninize de oldukça özen göstermeniz gerekmektedir. Gün içinde bol su içmeyi alışkanlık haline getirin. Kırmızı ve beyaz et, balık, kuru yemişler, lif bakımından zengin olan besinler ile bol yeşil sebze tüketeceğiniz bir beslenme düzeni oluşturup, asitli içeceklerden kaçınarak karın kası egzersizlerinizi destekleyebilirsiniz.

Kaynak:muscleandfitness.com

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.