KULLANIM KOŞULLARI

Gönderilme Zamanı25 Aralık 2015 - 15:22
56
Facebook'ta Paylas YAZDIR SONRA OKU

İşbu Kullanım Koşulları, Eti Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne (“ETİ“) ait olan, www.formlakal.com internet sitesinin (“Site” veya ” FORMLAKAL“) kullanılmasına ilişkin kural ve koşulları düzenlemektedir.

Siteye üye olan, kullanan, siteyi ziyaret eden herkes aşağıdaki koşulları şimdiden kabul etmiş sayılır. Bu sözleşme hükümlerini kabul etmiyorsanız lütfen bu siteyi kullanmaya devam etmeyiniz.

ETİ, bu Kullanım Koşullarını istediği zaman, herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tüm içeriğini değiştirme, güncelleme ve yenileme hakkını saklı tutmaktadır. Güncel Kullanım Koşulları, Site’de yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve Site’nin kullanımı o andan itibaren güncel Kullanım Koşullarına bağlı olacaktır. Bu nedenle lütfen “Kullanım Koşulları” sayfasını düzenli olarak takip ediniz.

Site’yi kullanmaya başlamadan önce Kullanım Koşullarını dikkatle okuyunuz. Bu Kullanım Koşullarını kabul etmiyorsanız, lütfen Site’yi kullanmayınız.

GENEL ŞARTLAR

 1. Bu sitede bulunan her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi, belge, marka ve markaların fikri ve sınai mülkiyet hakları ETİ’ye veya ETİ’nin kullanımına onay verenlere ait olup, hak sahiplerinin izni ile yasal çerçevede kullanılmaktadır ve yasal koruma altındadır. Yayma, çoğaltma, kopyalama, iletme ve her türlü kullanım hak sahiplerinin iznine bağlıdır. İşbu Site’nin indirilmesi veya kullanılması söz konusu fikri mülkiyet hakları konusunda hiçbir hak vermez.
 2. Bu sitede yer alan bütün bilgiler ve tavsiyeler genel nitelikte olup bu bilgi ve tavsiyelere dayanarak verdiğiniz kararlardan ETİ ve/veya ETİ Form sorumlu değildir. Sitenin hatasız ve güncelleştirilmiş bilgiler içermesi için büyük çaba gösterilmiş ve gösterilmeye devam edilecektir. Formlakal internet sitesinde yer alan her türlü medikal bilgi, yorum ve öneriler, güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilerek derlenmiştir. Buna rağmen, buradaki bilgi veya referansların doğruluğu ve tamlığı hakkında doğrudan veya dolaylı olarak garanti vermemekteyiz. Site’de yer alan her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve görüntüler tamamen kişileri bilgilendirmeye yönelik olup, hiçbir şekilde kişinin doktorundan bağımsız teşhis ve tedaviye yönlendirilmesi anlamına gelmemektedir. Bütün kullanıcılar, bu Site ile bunun bağlı olduğu sitelerin içeriğinin erişim ve kullanımının kendi riskleri olduğunu kabul ederler.
 3. ETİ veya bağlı kuruluşları, iştirakleri, direktörleri, temsilcileri, çalışanları veya diğer temsilcileri bu Site’nin erişimden, kullanılması veya kullanılamaması veya bu Site’nin içeriğine güvenilmesi ile bağlantılı olarak ortaya çıkabilecek sonuçlardan, kâr veya gelir kaybı, veri kaybı ve/veya iş kaybı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere hiçbir doğrudan, dolaylı, özel, arızi, netice kabilinden, cezai ve/veya örnek hasardan ETİ hiçbir şekilde sorumlu değildir
 4. Site’nin içerdiği bilgi ve referanslar sadece bilgi içindir. Site içerisinde de muhtelif yerlerde hatırlatıldığı üzere, hiçbir şekilde kendi başına tedavi yöntemleri uygulanmamalı, mutlaka uzman doktor görüşü doğrultusunda hareket edilmelidir. Herhangi bir kopyalama, nakletme veya diğer kullanımlar kesinlikle yasaktır. Sitedeki bilgilerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri hükümlerine ve ETİ’nin iznine bağlıdır.
 5. ETİ, dilediğinde ve herhangi bir sebep göstermeksizin Site’deki içerikleri kaldırma ve değiştirme hakkını saklı tutar.
 6. Site’yi kullanan Kullanıcıların cihazlarından ve/veya internet bağlantılarından dolayı olabilecek herhangi bir hata, sistemsel yavaşlık, Site’yi kullanamama gibi durumlardan ETİ sorumlu tutulamaz. Kullanıcı, Site’de yapılacak iyileştirme ve diğer değişiklikleri uygulamak için Site’ye erişimin geçici olarak engellenebileceğini kabul eder.
 7. ETİ, İşbu Kullanım Koşullarında belirtilen yükümlülüklere veya Site’de bildirilen genel kurallara aykırılık oluşturan durumlarda (Site’nin genel güvenliğini tehdit edecek, Site’nin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi gibi) girişimlerde bulunan gerçek/tüzel kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutmak koşuluyla Site kullanımını engelleyebilir.
 8. Site’nin ya da Site’de yer alan içeriklerin yasadışı amaç veya amaçlarla kullanılması, herhangi bir bölümüne robot veya worm gibi otomatik bir mekanizma kullanarak erişilmesi ya da ticari/ticari olmayan amaçlarla kopyalanması ve izlenmesi yasaktır.
 9. Bu Site, üçüncü taraf uygulamalarına/web sitelerine bağlantılar içerebilir, ancak ETİ bu uygulamaların/web sitelerinin hiçbir içeriğinden sorumlu değildir. Söz konusu uygulamaları/web sitelerini kullanırken geçerli kullanım kurallarını incelemeniz ve onaylamanız gerekebilir. Ayrıca, herhangi bir üçüncü taraf uygulamasına/web sitesine verilen bir bağlantı, ETİ’nin uygulamayı/siteyi ya da uygulamada/sitede adı geçen ürün veya hizmetleri onayladığı anlamına gelmez.
 10. Bu sitede her şey olduğu gibi sunulmaktadır. ETİ, bu sitede yer alan herhangi bir ses, görüntü, yazı içeren bilgi ve belgenin belirli bir amaca uygunluğunu garanti etmez.
 11. ETİ, BU KULLANIM KOŞULLARI İLE BAĞLANTILI OLARAK, TİCARİ ELVERİŞLİLİK VEYA BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK GARANTİ VE KOŞULLARI DAHİL, AÇIK, ZIMNİ, YASAL YA DA BAŞKA ŞEKİLDE HİÇBİR GARANTİ VEYA KOŞUL SAĞLAMAMAKTADIR. FORMLAKAL, SİTENİN HATASIZ YA DA KESİNTİSİZ OLACAĞINA (SİBER SALDIRILAR VEYA KÖTÜ AMAÇLI KOD VEYA YAZILIMDAKİ KESİNTİLER DAHİL) YA DA HER TÜR YAZILIMLA UYUMLU OLACAĞINA DAİR HERHANGİ BİR GARANTİ VERMEZ. ETİ, SİTEYE ERİŞİMİNİZ VEYA KULLANIMINIZDAN KAYNAKLANAN HERHANGİ BİR ZARAR İÇİN SORUMLULUĞU REDDEDER. SİTEYE ERİŞİMİNİZİN VE KULLANMANIN KENDİ RİSKİNİZDE OLDUĞUNU VE BİLGİ SİSTEMLERİNİZDE VEYA VARLIKLARINIZDA GERÇEKLEŞEN HERHANGİ BİR ZARARDAN VEYA BU TÜR ERİŞİM YA DA KULLANIMDAN SONUCU OLUŞAN VERİ KAYBINDAN YALNIZCA SİZİN SORUMLU OLACAĞINIZI KABUL EDERSİNİZ.
 12. Site’ye erişim ve kullanım kapsamında aşağıda işlemlerin gerçekleştirilmesi yasaktır:
 • Site’yi hileli veya başka şekilde haksız veya yasadışı herhangi bir amaç için kullanmak.
 • Site’yi kullanma yetkisini ortadan herhangi bir sebebe rağmen Site’yi kullanıma devam etmek.
 • Site’ye yetkisiz erişim sağlamaya çalışmak.
 • Site için güvenlik açığı veya benzer testler gerçekleştirmek.
 • Site’nin diğer kullanıcıları hakkında bilgi toplamak veya toplamaya çalışmak.
 • Site’nin herhangi bir bölümünü hacklemek veya tahrif etmek de dahil olmak üzere, Site’nin veya Site’yi kullanılabilir kılmak için kullanılan sunucuların veya ağların çalışmasına müdahale veya kesintiye uğratmak veya bu tür sunucuların/ağların herhangi bir gereksinimini, prosedürünü veya politikasını ihlal etmek.
 • Başka bir kişinin Site’yi kullanmasını kısıtlamak veya engellemek.
 • Site’nin herhangi bir bölümünü (veya herhangi bir kullanımını), ETİ’nin yetkisi olmaksızın çoğaltmak, değiştirmek, uyarlamak, türev çalışmalar oluşturmak, satmak, kiralamak, ödünç vermek veya başka şekilde kullanmak.
 • Site’nin herhangi bir bölümünü ters mühendislik, kaynak koda dönüştürme veya parçalarına ayırmak.
 • Herhangi bir telif hakkı, ticari marka veya diğer mülkiyet haklarına aykırı davranışlarda bulunmak.
 • Site ile aynı veya benzer amaca hizmet eden veya başka bir şekilde rekabet eden bir ürün veya hizmet geliştirmek için Site’yi/Site’nin içeriklerini kullanmak.

Site’yi kullanım için gereken tüm donanım, telekomünikasyon ve diğer hizmetlerin temin edilmesi, bakımı ve ödemesinden Kullanıcılar sorumludur.

FİKRİ HAKLAR

 1. ETİ’nin; Site ve Site üzerindeki uygulamaları ve içerikleri, bilgileri, telif haklarına tabi çalışmaları, ticari markaları, ticari görünümü veya Site vasıtasıyla sahip olduğu her tür maddi ve fikri mülkiyet hakları da dâhil tüm malvarlığı, ayni ve şahsi hak, ticari bilgi ve know-how’a yönelik tüm hakları saklıdır.
 2. Kullanıcı Site’de yer alan bilgileri ve telif haklarına tabi çalışmalarını, Site’yi veya Site içeriğini izlemek, yeniden satmak, paylaşmak, dağıtmak, sergilemek, kopyalamak, üçüncü kişilerin erişimine sunmak çoğaltmak, değiştirmek, başka bir lisana çevirmek amacıyla ya da izin ve yetki verilmeyen başka amaçlarla ve önceden ETİ’nin açık ve yazılı iznini almadan bu içerikten türev eserler yaratmayacağını ya da bunları kamuya teşhir etmeyeceğini kabul ve taahhüt eder. İzin verilmeyen kullanımı gerçekleştiren Kullanıcı, ETİ’nin ve üçüncü kişilerin uğradıkları zararları mahkeme masrafları ve avukatlık ücreti de dâhil olmak üzere karşılamakla yükümlü olacaklardır.
 3. Sitede bulunan içerik ve görseller ve sair materyaller sadece ETİ’nin önceden yazılı izin alınması kaydıyla ve ETİ’nin izin verdiği şart ve koşullarda kullanılabilir, aksi halde 3. kişi ve kuruluşlara verilemez, kullandırılamaz, çoğaltılamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, sunulamaz ve yayınlanamaz. Site’nin bütünü veya bir kısmı kaynak gösterilmeden başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.
 4. Sitenin tasarımının, kaynak kodlarının, ara yüzünün, içeriğinin, veri tabanının aynen, değiştirilerek veya farklılaştırılarak kısmen veya tamamen kullanılması yasaktır.

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

Site aracılığıyla taleplerin alınması, yerine getirilmesi ve kullanıcı hesabının oluşturulması gibi faaliyetler neticesinde gerçek kişilere ilişkin kişisel veriler işlenebilmektedir. Kişisel verilerinizin işlenmesine ilişkin detaylı bilgilendirme için lütfen Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Korunması Politikası’nı inceleyiniz.

DİĞER HUSUSLAR

 1. Bu Kullanım Koşullarının uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde
 2. Kullanıcı, işbu Kullanım Koşulları’ndan doğabilecek ihtilaflarda ETİ’nin resmi defter ve ticari kayıtları ile ETİ’nin veri tabanında, sunucularında tutulan e-arşiv kayıtlarının, elektronik bilgilerin ve bilgisayar kayıtlarının, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193. maddesi anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul eder.