Manifest Nedir, Manifest Nasıl Yapılır?

1
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU
Manifest Nedir, Manifest Nasıl Yapılır?

Hiç düşündüğünüz bir şey o an başınıza geldi mi? Ya da uzun zamandır hayalini kurduğunuz şeyin bir anda gerçeğe dönüştüğüne tanıklık ettiniz mi? Cevabınız “Evet!” ise aslında farkında bile olmadan manifesting yapmış olabilirsiniz. Peki, nedir bu manifest?

Son zamanlarda manifest ve manifesting kelimelerini sık sık duyuyor olabilirsiniz. Bu kelime hayatımıza yeni girmiş gibi görünüyor olsa da aslına bakarsanız durum pek öyle değil. İnsanlık var olduğundan beri her birimiz istemeye ve arzulamaya programlı olarak dünyaya geliyoruz. İstediğimiz güzellikleri hayatımıza çekmek ve hayallerimize kavuşmak için çabalıyoruz. Bazen her şey düşlediğimiz gibi olurken bazen de arzuladıklarımızın aslında bizden kilometrelerce uzakta olduğunu görüyoruz. İşte tam da bu noktada manifesting, çabalarımızın karşılığını alabilmek ve istediğimiz şeyleri hayatımıza çekebilmek için adeta mucizevi denebilecek bir kapıyı aralıyor!

Psychology Today adlı web sitesinde yayınlanan Tezahür Nedir? Tezahür Etmenin Bilime Dayalı Yolları isimli makaleye göre manifest, zihnin hayal ettiklerini gerçeğe dönüştürme gücünden beslenen olumlu düşüncelerden ve eylemlerden oluşuyor. Şimdi gelin, manifest nedir ve nasıl yapılır daha yakından keşfedelim!

Manifesting Nedir?

Manifesting Nedir?

Manifesting, gerçek olması istenilen bir dileği düşünceyle odaklanarak gerçeğe dönüştürmek olarak ifade ediliyor. Türkçedeki karşılığı “tezahür” olan manifest, kısaca fikirden oluşan herhangi bir şeyi somut hale getirmek olarak karşımıza çıkıyor. Tezahür sanatı olarak da adlandırılan manifesti aşk, para, kariyer, mutluluk ya da arzu ettiğiniz herhangi bir şeyi hayatınıza çeken bir sistem gibi görebilirsiniz. Öyle ki bu sistemin inceliklerini keşfettiğinizde, evrenle iş birliği içerisinde olduğunu da düşünmeden edemeyeceksiniz!

“Manifesting” ile “kendini gerçekleştiren kehanet” aynı kapıya açılan iki farklı konu. Sosyolog Robert Merton tarafından, “Bir durum gerçek olarak algılanıyorsa o durumun sonuçları kişinin gerçeği olacaktır.” sözüyle ortaya atılan kendini gerçekleştiren kehanet terimi, bugün manifest tanımının da bir parçasını oluşturuyor.

Manifesting Çeşitleri Nelerdir?

Manifesting Çeşitleri Nelerdir?

Arzularınıza ulaşmanın kestirme bir yolunu sunan manifesting çeşitlere ayrılıyor ve farklı tekniklerle uygulanıyor. Manifest yapmak yöntem olarak değişse de temelinde aynı amaca dayanıyor ve tek bir sonuca bağlanıyor: Hayallere! Dr. Margaret Paul’ün tezahür ve çekim yasası ile ilgili makalesinden hareketle, manifesting çeşitlerini aşağıda sizler için detaylandırdık.

Gözle Canlandırma

Hayallerinizi bir fotoğraf karesine ya da bir film sahnesine yerleştirdiğinizi düşünün. Manifest çeşitleri arasında yer alan gözle canlandırma, oldukça etkili seçeneklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu manifest çeşidi, yaşama çekmek istenenleri en detaylı şekilde zihinde resmetme ile yapılıyor. Bir nevi gözle canlandırmayla hayallerinizi sanki gerçekten yaşıyormuşsunuz gibi düşünerek, onlara fiziksel bir form kazandırabilir ve istediklerinizi kendinize çekebilirsiniz.

Yüksek Sesle Söyleme

Evrenin hayal ve arzularınızı duyduğundan emin misiniz? O zaman sesinizin desibelini biraz artırmayı deneyebilirsiniz. İsteklerinizi ve beklentilerinizi daha önce yüksek sesle dile getirmediyseniz onların gerçekleşme ihtimalini biraz düşürmüş olabilirsiniz. Hem kendinize hem de evrene zihninizden geçen arzuları yüksek sesle söyleyerek çekim enerjisinin alanına girebilir ve bu sayede isteklerinize çok daha hızlı kavuşabilirsiniz.

3-6-9 Tekniği

Daha önce günlük tuttuysanız yazmanın düşlerinizi beslediğini mutlaka deneyimlemişsinizdir. 3-6-9 tekniği de günlük gibi yazmanın gücünden yararlanıyor. Manifest ettiğiniz hayallerinizi ve olumlamalarınızı düzenli bir şekilde kağıda yazarak bilinçaltınızı harekete geçirebilir ve arzuladıklarınıza odaklanarak gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. En yaygın kullanılan manifest çeşitlerinden biri olan 3-6-9 tekniği, gerçekleşmesi istenen dileğin sabah üç kere, öğlen altı kere, gece yatmadan ise dokuz kere kağıda yazılmasıyla yapılıyor.

Manifesting Nasıl Çalışır?

Manifesting Nasıl Çalışır?

Manifeting’in çalışma mantığını tek bir cümleyle özetlemek gerekirse şunu söyleyebiliriz: Ne istediğinize dikkat edin, gerçekleşebilir! Öyle ki, bazen ağızdan çıkan tek bir cümlenin evrende yankılanarak bizlere geri dönmesinin en temel sebeplerinden biri de manifesting ile bağlantılı. Ancak tabii ki istediğiniz her şey bir gecede ya da belirli bir zaman diliminde tezahür etmeyecek. Manifest uzun soluklu ve zaman alan bir süreç. Ancak manifest yapmak gözünüzü korkutmamalı!

Aslında hiç komplike olmayan manifesting, yaşamda alışkanlık haline getirilerek günlük rutinlere dahil edilebilir. Fakat manifesting’in yalnızca düşüncelerle çalışmadığını, aynı zamanda eylemlerle de desteklenmesi gerektiğinin altını çizmeliyiz. Mesela işe girmeyi hayal ediyorsunuz. Bunun için kariyerinizle ilgili detayları olumlu şekilde zihninizde canlandırmış ve düzenli olarak istediğiniz işle ilgili manifestler yapmış olabilirsiniz. Manifestin çalışması için bu yeterli değil. Harekete geçmeli ve iş başvuru yapmalısınız. Manifest ancak bu şekilde çalışmaya başlayacaktır!

Tezahürün nasıl çalıştığına dair yayınlanan bir içerik, manifest yaparken düşüncelerinizin ve enerjinizin gerçekliğinizi yaratabileceği ve kendinizi kötü hissediyorsanız, o zaman negatif enerjiyi çekeceğinize ve tezahür edeceğinize değiniyor.

Manifest Nasıl Yapılır?

Manifest Nasıl Yapılır?

“Manifest nasıl yapılır?” sorusunun tek bir yanıtı olmadığı gibi kesin kuralları da yok. Aslında her birimiz günlük yaşamın her anında düşüncelerimizi manifest ediyoruz. Bunu bazen olumlu, bazen de ne yazık ki olumsuz düşüncelerle yapıyoruz. Bu noktada önemli olan, olumsuz düşünceden bilinçli bir şekilde uzaklaşarak olumlu bir gerçeklik yaratmak ve dünyayı gördüğümüz merceği değiştirmek. Eğer nasıl manifestation yapabilirim diyorsanız aşağıya sizin için üç ipucu bırakıyoruz.

Kendinize Değer Verin ve İnanın

Manifest yapmanın yolu, hayal ettiğiniz şeyi içten içe hak ettiğinize ve onu kendinize çekebileceğinize inanmaktan geçiyor. Bunun için “Her şeyin iyisini hak ediyorum!”, “Zorlukları aşabilecek kadar güçlüyüm!”, “Kendime ve yeteneklerime güveniyorum!” gibi olumlama cümleleriyle işe başlayabilirsiniz. Bu cümleler öz değerinizi yükseltmeye ve olumlu enerjiyi kendinize çekmenize yardımcı olacak.

Hedeflerinizi Belirleyin

Hayatınıza neyi çekmek istiyorsunuz? Başarılı bir iş? Mutlu bir evlilik? Ya da yeni bir aşk? İstediğiniz şeye yoğunlaşabilirsiniz. Fakat manifest ederken hedeflerinizin ve niyetinizin net olmasına özen göstermelisiniz. Örneğin; aşık olmak istediğiniz kişinin karakterinden dış görünüşüne kadar tüm detayları belirlemeniz bu süreci daha kolay kılabilir.

Harekete Geçin

Arzularınızı manifest etmek için yukarıda belirttiğimiz teknikleri uygulamak için harekete geçmelisiniz. Hayallerinizi zihninizde canlandırın, sesli olarak dile getirin ve yazın! Bu süreçte isteklerinizin gerçek olacağına inanmanız ve olumsuz tüm düşüncelerden arınmanız son derece önemli. Hareket aşaması tabii ki sadece teknikleri hayata geçirmekle sınırlı kalmıyor. İstekleriniz için gerçek anlamda da eyleme geçmeniz gerektiğini tekrar hatırlatalım!

Manifest Ne Zaman Yapılır?

Manifest Ne Zaman Yapılır?

Manifest yapmanın genel olarak bir zamanı bulunmuyor. Günlük yaşantınızda her an manifest yapmak için uygun anı kollayabilirsiniz. Ancak 3-6-9 tekniği ile manifest yapacaksanız günün her dilimini kullanmanız gerekiyor.

Travma psikoterapisti Charlotte Kirsten’e göre, her gün ve her zaman manifest ediyoruz. Bu yüzden Kirsten şöyle diyor: “Hayatınızdaki davranışlara, eylemlere ve inanç sistemlerine bakın ve ardından kendinize ‘Bu, yaratmaya çalıştığım gerçekliğe hizmet ediyor mu?’ diye sorun.”

Manifest Kodları (Grabovoi Sayıları) Ne Anlama Gelir?

Manifest Kodları (Grabovoi Sayıları) Ne Anlama Gelir?

Onlara evrenin hile kodları deniliyor! Rus psişik bilim insanı Grigori Grabovoi tarafından ortaya çıkan Grabovoi sayıları, hayatımıza çekmek istediğimiz olayları olumlamamıza yardımcı oluyor. Günlük yaşantımızda olmasını istediğimiz pek çok şey için farklı kodlar bulunuyor. Bu manifest kodları arasından sizin için uygun olanı seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Kodlar çeşitli olumlamalarla birlikte genellikle bir deftere ya da kağıda yazılıyor ya da ezberlenerek gün içinde tekrar ediliyor.

Grigori Grabovoi’nin Sayılar Eczanesi adlı kitabından alınan bazı manifest kodları ise şu şekilde:

  • Aşk için sayı sekansı: 888 412 1289018
  • Girişimcilik için sayı sekansı: 71974131981
  • Gelir artışı için sayı sekansı: 9213140
  • Popülerlik için sayı sekansı: 8277247
  • Kilo kaybı için sayı sekansı: 5342168

Editörün Notu: Tezahür etmek ile yazılan bir makale, manifestin gücünün bilimsel olarak ölçülemediğini ancak konuyla ilgili potansiyel bir bilimsel açıklamanın olabileceğini ortaya koyuyor.

Beyindeki farklı sinapslar arasında aktarılan nöronları içeren biyokimyasal süreçler düşünceyi doğuruyor. Aktarılan bu nöronlar ise manyetik alan üretebilen zayıf bir elektrik akımı oluşturuyor. Tezahürü savunanlar, bu elektrik akımlarının bir içerik taşıdığına inanıyor. Zihinde o içeriği olumlu niyetlere sahip olacak şekilde doldurduğunuzda beyin dalgalarındaki biyo-manyetik ve biyokimyasal enerjiyi değişebiliyor ve zihin yaratılan düşünceyi gerçekleştirmeye başlıyor.

Pozitif düşünmenin hayatımıza pek çok etkisi bulunuyor! Dilerseniz pozitif düşünceyle ilgili “Pozitif Düşüncenin Formunuza Etkileri!” blogumuza da göz atabilirsiniz!

*Bu sayfada yer alan bilgiler, tıbbi ya da günlük yaşama dair tavsiye niteliği taşımamakta olup yalnızca bilgilendirme amacıyla paylaşılmıştır. Manifest kavramıyla ilgili detaylı bilgi almak için alanında uzman kişilere başvurabilirsiniz.

Kaynaklar;

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.