Daha Yaratıcı Olmanın 3 Yolu!

13
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

Motivasyon-Yaraticiligi-Artirmanin-YollariSon zamanlarda yaratıcılığının birden düştüğünü mü hissettin?  İnsan ne yaparsa yapsın yaratıcı olmaya ihtiyaç duyar. Aslında yaptığımız en basit işlerde bile daha yaratıcı ve üretken olmamız mümkün. Son zamanlarda yaratıcılığını kaybettiğini düşünüyor, endişeleniyor olabilirsin… Endişelenme, yaratıcılık kaybedilen bir şey değil, yaratıcılığını kullanmadığında biraz körelebilir sadece… Yaratıcılık yenilenebilir bir sonsuz kaynak olarak, yalnızca iş dünyasında değil, karşılaştığın tüm zorluklar, engeller ya da çıkmazlara karşı seni koruyan zihinsel bir faaliyettir. Peki neler yaparak yaratıcılığını yeniden harekete geçirebilirsin? İşte daha yaratıcı olmanın üç yolu…

Çevreni Değiştir

Günün belli saatlerinde, hep aynı yerlerde mi çalışıyorsun? Tüm gün aynı çevrede çalışarak yaratıcı olman beklenemez. Tüm gün ofiste çalışmak yerine kısa molalarda dışarı çık.  Sana ilham verecek, harekete geçirecek şeyler belki bir yerlerde gizli ve seni bekliyor. Harekete geçip, yeni yerler keşfetmenin tam zamanı… Aslında gerçek dünya dışarıda ve işinde de sana ilham verecek noktalar belki de orada bulunabilir. Michigan Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma gösteriyor ki; doğada olmak bilişsel işlevlerimizi artırıyor.

Hayal Gücünü Kullan

Çocukken kurduğun hayalleri hatırlıyor musun? Süpermen olduğun, arkadaşlarınla inanılmazları gerçekleştireceğini düşündüğün zamanları… Bir çocuk gibi tekrar düşün, hayallerinin rüzgar hızında çalışmasına izin ver. Yetişkinliğin öğrenilmiş kurallarının ve yaşamın dikte ettiklerinin seni engellemesine izin verme!

Pozitif Ol

Olumsuz düşünceler, yaratıcılığını engelleyebilir. Seni beslediğini düşündüğün, olumlu şeyleri tekrar et. Bu yalnızca kendini iyi hissettirmeyecek, aynı zamanda yaptığın şeyin en iyisini yapmana da yardımcı olacaktır. İyi bir ruh halinde kalmak, kötü düşünceleri engellemek için en önemli yardımcın olacak!

Kaynak: CheatSheet

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.