Aura Nedir? Aura Nasıl Yükseltilir?

9
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU
Aura Nedir? Aura Nasıl Yükseltilir?

Bir insanla yaşadığımız huzursuzluk sonucu pek çoğumuz genellikle “Yıldızımız barışmadı.” sözünü kullanıyoruz. İşlerimiz aksi gittiyse yanımızda yöremizde bulunan bazı nesneler için ise “Bana pek iyi gelmedi.” veya “Uğursuzluk getirdi.” diyoruz. Peki, tüm bunların aura ile ilişkili olabileceğini biliyor muydunuz?

Sosyal hayatın içerisinde muhtemelen aynı günde birçok farklı insanla görüşüyor, sayısız nesneyle temas ediyorsunuz. Ve bazı uğraşlarınızın sonucunda herkes gibi siz de ara sıra içinizde nedensiz bir huzursuzluk hissediyor olabilirsiniz. Peki, özellikle de bazı insanların veya nesnelerin sizi hiç sebepsiz yere huzursuz ettiği oluyor mu? İşte bu hissin nedeni, kimilerine göre o kişinin ya da o nesnenin aurası olarak belirtiliyor. Bu dosyamızda aura kavramının ne anlama geldiğini ve bilimde yeri olup olmadığını açıklığa kavuşturacağız. Hazırsanız, hızlıca başlıyoruz!

Aura Nedir?

Aura Nedir?

Aura, canlı veya cansız her nesnedeki atomların artı ve eksi kutupları arasında oluşan elektromanyetik bir koruma kalkanını ifade ediyor. Aura kelimesini ilk duyduğunuzda pek çok kişi gibi sizin de aklınızda onun spiritüel bir terim olduğuna dair düşünceler uyanmış olabilir. Ama tanımından da anlayacağınız üzere, aslında aura spiritüel bir terim değil. Çünkü bu bilgi doğrultusunda, her nesnede atom bulunduğuna göre her nesnenin de kendine göre bir aurası var anlamına geliyor.

Gün içinde auranız başka insanların auraları ile sürekli iletişim ve alışveriş halinde oluyor. Global sağlık platformu Healthline’da paylaşılan uzman onaylı bir makalede, başka bir kişinin aurasından etkilenip sizin de ona benzemeniz gibi bir durumun söz konusu olabileceği aktarılıyor. Nitekim atalarımız bu durumu “Üzüm üzüme baka baka kararır.” sözüyle açıklamış. Ama siz yine de bundan böyle bilimin yol göstericiliğini, yani aura denen enerji kütlesinin gerçekliğini esas alabilirsiniz.

Aura Nasıl Yükseltilir?

Aura Nasıl Yükseltilir?

Gün içinde yapabileceğiniz birkaç küçük aktivite sayesinde auranızı güçlendirmeniz ve etki alanını genişletmeniz mümkün. Spiritüel şifacı ve yazar Pat Longo’ya göre, olumlama ve meditasyon yaparak, görselleştirmeden yararlanarak veya odayı tütsü ile temizleyerek auranızı arındırabilir ve güçlendirebilirsiniz.

İnsan vücudunda omurga düzlemi boyunca bulunduğu varsayılan çakra adlı enerji merkezlerinin de aura ile bağlantılı olduğunu biliyor muydunuz? Çakralar, vücudun enerji alanlarının yoğunlaştığı bölgeleri gösteriyor. Güçlü çakralar, aynı zamanda güçlü ve kesintisiz bir aura anlamına geliyor.

Aura Ne İşe Yarar?

Aura Ne İşe Yarar?

Aura olarak adlandırılan enerji kütlesi, daha önce de ifade ettiğimiz üzere görünmez bir koruma kalkanına benzetilebilir. Aura fotoğraflama uygulamaları ile tanınan Christina Lonsdale’in düşüncesine göre, auranız ne kadar güçlüyse hastalıklara yakalanma ve negatif düşüncelere kapılma ihtimalleriniz de azalıyor. Bu inanıştan hareketle her zaman auranızı yüksek tutmaya çalışmalısınız.

Elektromanyetik değişimleri tespit edebilen özel kameralar ile aura’nın fotoğrafı çekilebiliyor.

Aura Rengi Nedir?

Aura Rengi Nedir?

Healthline’daki sözü geçen makalede paylaşılan bilgilere göre, auranız psikolojik durumunuza göre değişiyor. Ve buna bağlı olarak da rengi ve özellikleri farklılaşıyor. Öte yandan auranızın arka plan rengi, doğumunuz esnasında belirleniyor ve bir daha değişmiyor. Bu nedenle auranızın arka plan rengine “hedefin rengi” gibi bir tanımlama yapılıyor.

Aura Renkleri Nelerdir?

Aura Renkleri Nelerdir?

Auraların 12 adet arka plan rengi bulunuyor. Bu renkler kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, mavi, indigo, mor, pembe, bronz, gümüş ve altın olarak varsayılmakta olup belirli bir sıraya göre diziliyor ve farklı özellikler gösteriyor. ABD’li spiritüalite ve ilişki editörü Sarah Regan tarafından kaleme alınan bir makalede, aura renklerinin anlamları şu şekilde ifade ediliyor:

Kırmızı Aura Anlamı

Kırmızı aura genellikle sporcu gibi lider ruhlu kişilerde görülüyor. Bu auraya sahip kişiler yemek yemeyi ve yaşamayı çok seviyor. Kötü özellikleri olarak da çabuk öfkeleniyorlar. Yine de bu renge sahip olan insanlarla keyifli vakit geçirmek mümkün.

Turuncu Aura Anlamı

Turuncu auraya sahip kişiler konuşmayı çok seviyor ve dışa dönük bir kişiliğe sahip oluyor. Bu auraya sahip kişiler arkadaşlarını hayatlarının merkezine koyuyor. Ayrıca bu insanlar kibarlık ve cömertlikleri ile dikkat çekiyor.

Sarı Aura Anlamı

Aurası sarı renge sahip kişiler zekaları ve analitik düşünme yetenekleri ile ön plana çıkıyor. Çok çalışmayı ve düşünmeyi seven bu insanlar genelde işkolik oluyor.

Yeşil Aura Anlamı

Aurası yeşil olan insanlar yaratıcı zekası ile dikkat çekiyor. Genelde kendi hallerinde takılmayı seven bu insanlar karar verdiklerini er ya da geç yapıyor.

Mavi Aura Anlamı

Aurası mavi olan kişiler çok duygusal olarak tanımlanıyor. O yüzden mavi auralı insanlar genellikle duygusal zeka anlamında gelişmiş oluyor ve ağırlıklı olarak sanatla ilgileniyor.

İndigo Aura Anlamı

İndigo rengi aura ender görülüyor. İndigo renk auraya sahip insanların savaşçı bir yapısı oluyor. Bu kişiler kısıtlanmaktan hiç hoşlanmıyor. İkna kabiliyetleri yüksek olduğundan indigo auralı kişilerin diğer insanları kolayca manipüle edebileceği söyleniyor.

Mor Aura Anlamı

Aurası mor olan insanlar yüksek enerjiye sahip oluyor. Ayrıca bu insanlar, belirtilene göre olayları önceden sezebiliyor; o yüzden de genelde ileri görüşlü olarak tanımlanıyor.

Pembe Aura Anlamı

Aurası pembe olan insanlar çok sevgi dolu ve çok çekingen oluyor. Aynı zamanda çok sakin bir kişiliğe sahip olmalarıyla da dikkat çekiyorlar. Bu yüzden pembe auralı insanlar genelde yazarlık ya da şairlik yapıyor.

Bronz Aura Anlamı

Bronz auralı insanların biraz değişken olduğunu söylemek mümkün. Çünkü bazen çok uysal olup bazen patlayabiliyorlar. Genelde kontrol bağımlısı oluyorlar ve çok fazla plan yapıyorlar.

Gümüş Aura Anlamı

Aurası gümüş olan insanların hayal gücü çok yüksek oluyor. Çok sık fantazi ve hayal kuruyorlar ve kurdukları hayale tutku ile bağlanıyorlar.

Altın Aura Anlamı

Altın auralı insanlar sorumluluk sahibi ve sabırlı oluyor. Ayrıca kendilerine mutlu olacakları yüksek hedefler veya idealler koyuyorlar.

Aura Rengi Nasıl Hesaplanır?

Aura Rengi Nasıl Hesaplanır?

Aura rengini hesaplarken numerolojiden yararlanılıyor. Her rengin kendine özgü numaraları şöyle sıralanıyor:

 • Kırmızı: 1
 • Turuncu: 2
 • Sarı: 3
 • Yeşil: 4
 • Mavi: 5
 • Indigo: 6
 • Mor: 7
 • Pembe: 8
 • Bronz: 9
 • Gümüş: 11
 • Altın: 22

Numeroloji alanında otorite konumundaki global kaynaklardan Numbervoice adlı web sitesinde, aura renginin kişinin doğum tarihine göre belirlendiği paylaşılıyor. Örneğin; 01.10.1980 tarihinde doğmuşsanız, tarihteki rakamları toplayarak (1 + 1 + 1 + 9 + 8) 20 sayısını bulmuş olacaksınız. Ancak bu sayıya karşılık gelen bir renk olmadığı için rakam toplama işini tekrar yapmanız gerekecek. Ulaştığınız 2 sayısı turuncu renge denk geliyor. Bu da auranızın turuncu olduğunu gösteriyor.

Aura Rengi Nasıl Görülür?

Aura Rengi Nasıl Görülür?

Healthline’daki konuyla ilişkili makalede paylaşılanlara göre, auranızı görmek için önce rahatlamanız ve çok üst düzey bir meditasyon evresine çıkmalısınız. Eğer yeterli evrede iseniz gözlerinizi gevşeterek ve hafif kısarak aynada kendi aura renginizi görebilirsiniz.

Aura Seviyeleri Ne Anlama Gelir?

Aura Seviyeleri Ne Anlama Gelir?

Ruhsal esenlik, farkındalık ve şifalanma alanlarında rehber içeriklerin paylaşıldığı Forever Consious adlı web sitesindeki bilgilere göre, aura toplamda yedi katmandan meydana geliyor. Birinci seviye vücuda en yakınken, yedinci seviye vücuda en uzak seviye oluyor. Aura seviyeleri şu şekilde açıklanıyor:

 • Seviye 1: Fiziksel olarak iyi olma ihtiyacı anlamına geliyor, fiziksel aktivitelere ve pratiklere ihtiyaç duyduğunuzu gösteriyor.
 • Seviye 2: Kendinizi sevin ve kabul edin anlamına geliyor. Kendinize sabretmeyi öğretmelisiniz.
 • Seviye 3: Zihinsel netlik kurmak gerektiği anlamına geliyor.
 • Seviye 4: İlişki kurmaya ihtiyacınız var demek oluyor.
 • Seviye 5: Cesaretinizi zorlamak anlamına geliyor.
 • Seviye 6: Koşulsuz sevgiyi deneyimlemeniz gerekiyor.
 • Seviye 7: Büyük bir bütünün parçası olma ihtiyacınız bulunuyor.

“Aurası Var” Ne Demektir?

“Aurası Var” Ne Demektir?

Günlük konuşmada aura kelimesi, gerçek tanımından farklı olarak genelde “etkileyici ve çekici hava” anlamında kullanılıyor. Dolayısı ile “aurası var” demek mecazi bir şekilde “cazibeli” demek oluyor.

Aurası Yüksek Ne Demektir?

Aurası Yüksek Ne Demektir?

Güçlü bir aurası olan insanlar kolay kolay bir sözden veya olaydan etkilenmiyor. Yani bu kişilerin koruyucu enerji kalkanları daha güçlü oluyor. Aurası yüksek demek de bu anlama geliyor.

Aura Migrene İyi Gelir mi?

Aura Migrene İyi Gelir mi?

Cleveland Clinic adlı kâr amacı gütmeyen global akademik tıp merkezine ait bir kaynakta, güçlü auranın en önemli özelliklerinden biri kişiyi stresten uzak tutmak olarak açıklanıyor. Nitekim söz konusu kaynaktaki bilgilere göre stres, bütün hastalıkların temeli olduğu gibi migrenin de ana nedenlerinden birini oluşturuyor. Ayrıca bazı kişiler “aura migreni” denilen özel bir durum da deneyimleyebiliyor. Aura migreninde kişilerin migren baş ağrısından önce siyah nokta veya zikzaklar gördüğü belirtiliyor.

Aura Epilepsiye İyi Gelir mi?

Aura Epilepsiye İyi Gelir mi?

Epilepsi nöbetleri dışarıdan bir etkiye maruz kalmadan, beyindeki kimyasal dengesizlikler nedeniyle gerçekleşiyor. O yüzden auranın güçlü olması epilepsiyi önlemiyor. Ancak bazı insanlar, auralarında meydana gelen değişikliklerden epilepsi nöbeti geçirmek üzere olduklarını anlayabildiklerini aktarıyor. Ödüllü tıbbi bilgi platformu WebMD adlı web sitesinde paylaşılan bir makalede, epileptik aura’sı olan kişilerin epilepsi nöbeti öncesi ışık parlamaları, bölgesel görme kaybı, dejavu hissi, ani öfke ya da korku hissi veya acı metalik bir tat deneyimleyebildiği aktarılıyor.

Şimdi, auranızı güçlendirme yolculuğunuz için ilk adımınızı Meditasyon Nedir ve Nasıl Yapılır? adlı makalemizi inceleyerek atmaya ne dersiniz?

*Bu sayfadaki hiçbir bilgi sağlık tavsiyesi niteliği taşımamakta olup sadece bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynaklar;

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.