Rengini Belli Etmeyi Sevenlere!

15
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

Yasam-Rengini-Belli-EtmekElbise dolabına şöyle bir baktığında bazı renklerin diğer renklerden çok daha fazla olduğunu göreceksin. Hatta tek bir renk bile diğerlerini bastırıyor olabilir! Yalnız bunun çok basit bir nedeni var; giydiğin renkteki kıyafetler senin düşünce ve kişiliğinin birer yansıması. Elbette bunun yanı sıra yaş, mevsim, moda gibi daha birçok neden tercihlerini etkileyebilir. Fakat hala birçoğumuz kişiliğimizi ön plana çıkartmak adına belirli renkleri daha çok tercih ediyoruz.

Araştırmacı Psikolog Max Lyusher’in çalışmalarından çıkardığımız ipuçları ile, aşağıdaki renklerin bizimle ilgili neler anlattığını derledik:

1. Kırmızı

Beynimizdeki kan basıncını attıran kırmızı şüphenin rengidir. Kırmızı giyinenler mutlaka bir amaca yönelik hareket etmeyi severler ve girişken bir kişiliğe sahiptirler.

2. Mavi

Mavi giyenler az güler ve güven kazanmaları uzun zaman alabilir. Bazen diğer insanların güvenini kazanmaya başlasalar da mavi giydiklerinde bu algıyı yeniden tersine çevirebilirler.

3. Beyaz

Beyaz renk özgürlüğün rengidir. Beyaz rengi tercih edenler hedeflerine ulaşmak için sınır tanımayacaklarına inanırlar. Basit ve iyimser bir karaktere sahip olan beyaz tutkunları, tüm insanları cezbedebilecek yeteneklere sahiptirler.

4. Pembe

Hafifliğin rengi olan pembe, nezaket, duygusallık, içtenlik hislerinin yaratıcısıdır. Pembe giyinenler şiddeti ve otoriteyi sevmezken, rahatına düşkün ve sakin insanlar olarak tanınırlar.

5. Yeşil

Yeşil rengi sevenler için karizmanın sırrı bir gizem hâlesine sahip olmaktır. Birçok insan onları gizemli bulur. Yeşil sevgisi, bir insanın üstünlük, otorite ve güç hissine sahip olduğunu gösterebilir. Aynı zamanda başkaları tarafından sevilme, tanınma ve etrafındakileri etkileme arayışında oldukları söylenebilir.

Kaynak: Bright Side

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.