İyi Hissetmek İçin 7 Yol!

17
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

iyi_hissetmekKendinizi kötü mü hissediyorsunuz? Merak etmeyin, hepimiz zaman zaman aynı hissi yaşıyoruz. Peki bu hisse uzun süre kapılmamak ve bir an evvel iyi hissetmek için ne yapmalıyız?

Bazı anlar hiç geçmeyecek gibi hissederiz. Çok mutsuz oluruz, içimizden hiçbir şey yapmak gelmez. Hayat her zaman iyi gitmez, fakat toparlanıp ayağa kalkmak ve hayata sarılmak için yapabileceğimiz şeyler var.

1. Sizi Seven, Değer Veren Biriyle Konuşun

Kendinizi kötü hissettiğinizde hemen neşenizi yerine getirecek ve sizin kim olduğunuzu size hatırlatacak biriyle görüşün. Bu kişi anneniz olabilir. Anneler her zaman iyi şeyler söyler ve iyi hissettirir.

2. Şükredin

Her ne yaşarsanız yaşayın daha kötüsünün olabileceğini düşünerek içinde bulunduğunuz duruma ve sahip olduklarınıza şükredin. Bu his, sizi bir parça daha iyi hissettirecektir.

3. Başardıklarınızı Düşünün

Şimdiye kadar başardığınız, üstesinden geldiğiniz şeyleri düşünün ve hatta yazın. Zor zamanlarınız oldu, o günleri atlattınız. Bunun da üstesinden gelebilirsiniz diye düşünün.

4. Gerçek Arkadaşlar Edinin

Şayet sizi bu hale getiren bir arkadaşınız ise o arkadaşınızla olan ilişkinizi gözden geçirin. Sizi üzen bir ilişki gerçek olmayabilir. Hayatınıza sizi üzmeyen size iyi gelen gerçek insanlar alın.

5. Dışarı Çıkın

Her şeyi bırakın, hareket edin. Biraz hava almak, kısa bir yürüyüş yapmak sandığınızdan çok daha iyi gelir. Yoga yapabilir, spor salonuna da gidebilirsiniz. Göreceksiniz daha ilk günden havanız değişecek.

6. Meditasyon Yapın

Hayat ne kadar da yoruyor zihninizi değil mi? Onun da biraz sağaltılmaya ihtiyacı yok mu? İnternetten veya telefonunuza indireceğiniz uygulamalardan faydalanıp her sabah ve akşam olmak üzere meditasyon yapabilirsiniz. Beyninizi ve bedeninizi biraz rahatlatın.

7. Kendinizi Şımartın

Ne zamandır masaja gitmiyor olabilirsiniz, kendinize bir güzellik yapın. Masaja ya da spaya gitmek için randevu alın, sakın ertelemeyin. Belki ne zamandır saçlarınızı kestirmeyi, boyatmayı ya da cilt bakımı yaptırmayı da düşünüyor olabilirsiniz. Hadi, kendinizi şımartma vakti!

Çevrenizde ve içinizde size iyi gelecek bu kadar çok neden varken, mutsuz olmaktan vazgeçmek sizin elinizde. Hadi, bu maddelerden birini ya da birkaçını uygulayın ve huzurlu hayatı hissedin.

Kaynak: Huffington Post

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.