Başarılı İnsanlar 20’lerinde Bu Hataları Yapmıyor!

9
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

İLHAM 20'Lİ YAŞLARDA BAŞARIBaşarılı olmak, toplumun sizden beklediklerini gerçekleştirip zirvede olmak değildir. Başarılı olmak, mutlu olmaktır.  Başarı da her şey gibi emek ve çaba gerektirir. Uzun bir yolculuk gerektiren başarıya ulaşmak için, ipi başından sıkı tutmak gerekir. Özellikle de 20’li yaşlarda…  Peki, 20’li yaşlarda neler yapmamalıyız? Soruyu tersten sorup aşağıdaki maddelere bir göz atalım istedik:

  1. İyi bir okul ve yetenek genelde başarı için temel gereklilikler arasında gösterilir, ancak bu ikisi sizin başarılı olacağınızı asla garanti etmez. 20’li yaşlarda bu kombinasyonun başarıda etkili olduğunu bilmek önemli. Ancak kesin reçete olmadığının farkına da varmalısınız.
  2. Zaten gençsiniz değil mi? Sağlıksız beslenebilir, partiden partiye giderek sabahlayabilirsiniz. Ama durun bir dakika! Böyle yaparsanız, gelecekteki sağlık problemlerinin tohumlarını çoktan atmaya başladınız demektir. Yapmayın!
  3. 2014’te İngiltere’de 1000 kişi ile yapılan bir araştırmaya göre, 18-29 yaş arası gençlerin yüzde 69’u emeklilik birikimi yapmıyor. Oysa başarılı insanlar geleceklerini asla yabana atmaz.
  4. Yüklü banka hesapları sizi mutlu edebilir. Ancak başarı için bundan daha fazlasına ihtiyaç vardır.
  5. 20’li yaşlarda kariyerlerinin başındaki gençler herkesle iyi geçinmeye ve onları mutlu etmeye çalışma eğilimindedir. Fakat bu mümkün değildir, herkesi memnun edemezsiniz.
  6. Seyahat 20’li yaşlarda kültürel açıdan sizi geliştirir. Fakat başka bir ülkeye taşınmakta acele etmeyin, zira bu tüm sorunları bir çırpıda çözmeyebilir.
  7. 20 yaşında olan tek insan siz değilsiniz. Sorunlarıyla yüzleşen milyonlarca yaşıtınız var. Hayat ilerlerken bunun bilincinde olmak ve gelişiminizi buna göre ele almak size başarıyı getirebilir.
  8. 20’li yaşlarda en çok yapılan hatalardan biri de, bir fanus içinde yaşamak. Yeni ilişkilerden kaçınarak sadece yakınlarınızla iletişim kurma hatasına düşmemeye çalışın. Miyop bir perspektifle ilişkilerinize yaklaşırsanız, başarı görünmez olmaya başlar.

Kaynak: Business Insider

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.