Verimli İnsanlar Güne Nasıl Başlıyor?

13
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

verimli_insanHerkesin çalışma stili farklıdır. Kimi güne kahve içmeden başlayamaz kimi de ilk önce maillerini kontrol eder. Şimdi verimli insanların güne nasıl başladığına gelin bir bakalım.

1. Not Alın, Rahatlayın

Kendi alanında başarıya ulaşmış birçok ismin önemle vurguladığı bir konu var ki; o da sabah ilk iş mailleri kontrol etmemek. Bunun yerine bir kalem kâğıt veya dijitalde kullandığınız not defterine, o gün yapmanız gerekenleri önceliklerine göre listelemek güne daha aktif başlamanızı sağlar. Ayrıca huzursuz uyandıysanız bir bitki çayı ile güne başlamak stresinizi de azaltır.

2. Ekiple Hızlı Bir Toplantı

Sabah erkenden ekibinizle bir araya gelmek takım ruhunu hissetmenizi sağlaması açısından hem size hem çalışma arkadaşlarınıza iyi gelir. Günün planları neler, her bölüm kendi departmanından gelişmeleri size aktarır ve o güne her şeye hâkim olarak başlayabilirsiniz. Sabahları güne pozitif başlamak için ekiple bir araya gelmek sizin de yaratıcılığınızı olumlu etkiler.

3. Bir Takvim Yapın Ve Ona Sadık Kalın

Yapacağınız her işi takvim üzerinden takip ederseniz hayat çok kolay olabilir. Sabah ilk iş takviminize bir bakış atmak her şeye hakim hissetmeniz açısından iyi olur. Günlerinizi ve daha ileriki ayları planlamak için takvim en verimli araçlardan biridir.

4. Pozitif Olun Ve Teşekkür Edin

Sabah uyandığınızda kendi kendinize gülümsemek ve günün olumlu yanlarına odaklanmak sizi bir anda iyi hissettirir. İşe gidene kadar karşınıza çıkanlara gülümsemek ve günaydın, merhaba, kolay gelsin demek, fırsat buldukça iş arkadaşlarınıza teşekkür etmek ise tarifsiz bir his yaratabilir. Sizin bu tavrınız çevrenize de hemen yansıyacak ve iş arkadaşlarınız da iyi bir çalışma arkadaşları olduğu için etrafa pozitif enerji yayacaktır.

5. Sabah Yürüyüşü Yapın

İşe gitmeden sabah sporu yapmak hem zihne hem de ruha iyi gelir. Fakat yürüyüş yapmaya vaktiniz yoksa bile işe varmaya yakın bir noktada inip işe yürüyerek gitmeniz, güne açık bir zihinle başlamanızı sağlar. İşe vardığınızda kendini çalışmaya hazır hissedeceksiniz.

Başarılı insanların çalışma disiplinleri, size de ilham verebilir. Sabah alışkanlıklarınızda biraz değişiklik yapmaya ne dersiniz?

Kaynak: greatist.com

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.