Kilo Vermenizin Önündeki Engeller!

39
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

YAŞAM-Kilo-Vermek-1024x683Haftalarca, hatta aylarca çeşitli diyet ve beslenme taktikleri deneyerek kilo vermeye çalışıyor ve sonucunda başarısız mı oluyorsunuz? Kilo verme konusunda yaptığınız bir dizi hata hem kilo veremememize hem de tüm çabalarınızın boşa gitmesine ve zaman kaybetmenize yol açar. Bu yüzden siz de kilo vermenize engel olan davranışları belirleyebilir ve formda bir yaşama gerçekten kapı aralayabilirsiniz.

İşte kilo vermenize engel olan o alışkanlıklar:

1. Erişilmesi Zor Hedefler Belirlemek

Haftada 3 veya 4 kilo vermeye çalışmak ya da ayda 10 kilo vermeyi hedeflemek hiç de gerçekçi amaçlar sayılmaz. Kısa sürede verilen kilolar kas ve sıvı kaybına yol açar. Bu nedenle daha optimist hedefler belirlemek ve gerekirse bir diyetisyen eşliğinde süreci yönetmeniz gerekir.

2. Spor Yapmamak

Spor ve egzersizin önemini artık herkes biliyor. Sadece diyetle yapılan zayıflama çabaları uzun vadede amacına ulaşsa bile sizi kas yönünden zayıf ve sarkık bir vücut ile baş başa bırakır. Bunun yerine diyetinizin yanında her gün yarım saat yapılan koşu, yürüyüş veya yüzme gibi kardiyo egzersizleri hem doğru kilo vermenize yardımcı olur hem de fit bir görünüm kazanmanızı sağlar. Dilerseniz profesyonel bir kişisel eğitmenden dersler alarak da egzersiz programınızı daha etkili hale getirebilirsiniz.

3. Çok Az Su İçmek

Bütün gün fazla çay, kahve içmek ve su ihtiyacınız için yalnızca bir iki bardak su tüketmek hem vücudunuza zarar verir hem de yağlarınızdan kurtulmanıza engel olur. Vücudumuzun %70’e yakınının sudan oluştuğunu göz önünde bulundurursak suyun vücudumuz için ne denli önemli olduğunu da anlayabiliriz. Bu nedenle sağlıklı kilo verme sürecinde günde en az 2/3 litre su tüketmeli ve egzersiz sürecinde de en az yarım litre su tüketmeye özen göstermeliyiz.

4. Yemek Miktarını Aşırı Derecede Azaltmak

Bütün gün elma, armut ya da benzer yiyecekler ile kilo vermeye çalışıyorsanız hem metabolizmanıza hem de formunuza zarar veriyorsunuz demektedir. İdeal bir kiloya kavuşmak için neredeyse hiçbir şey yememek yerine dengeli ve az az yiyerek metabolizma hızını artırabilir ve uzun dönemde kilo vermenizi kolaylaştırabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.