Vejetaryenler İçin 7 Besleyici ve Pratik Yiyecek Önerisi

56
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

Vejetaryenler için özellikle uzun yolculuk, kamp yapma gibi durumlarda yanlarında kolayca taşıyıp pratik bir şekilde tüketebilecekleri yiyecekler bulmak zorlayıcı olabiliyor. Eğer siz de bu gibi durumlarda besleyici öğün alternatifleri arayan bir vejetaryen veya vegansanız, sizin için derlediğimiz aşağıdaki listeye göz atmanızı öneririz.

1.Kuru Kavrulmuş Soya Fasülyesi (Edamame)

Protein, yağ, karbonhidrat içeriğiyle özellikle kampçılar için uygun bir seçenek olan soya, ucuz ve kolay tüketilebilir olmasıyla da öne çıkıyor.

soya fasülyesi

 

2.Mercimek

Karbonhidrat, protein, yağ ve lif açısından zengin olan mercimek, aynı zamanda kolay yapılan bir yemek olduğundan tercih ediliyor.

mercimek

 

3.Yulaf Ezmesi

Yulaf ezmesi özellikle güne başlarken yüksek enerji vermesi ve yüksek lifli olması sebebiyle tercih ediliyor. Yulaf ezmenizi fındık ve kuru meyveler ile lezzetlendirebilirsiniz.

yulaf ezmesi

4.Kurutulmuş Sebze ve Faydalı Otlar

Pirinç, makarna, mercimek gibi birçok yemeğe katılabilecek sebze ve otlar, içerdiği vitaminler, mineraller ve lifli yapılarıyla öne çıkıyor.

kurutulmuş sebze

5.Kurutulmuş Meyveler

Yüksek şeker oranı ile birlikte vitamin, mineral ve lif kaynağı olması sebebiyle kurutulmuş meyveler, atıştırmalık olarak sıkça tercih ediliyor.

shutterstock_70280053

6.Tahıl ve Enerji Kaynağı Barlar

Kolay tüketilen, hafif ve enerji veren gıdalar olarak bu barlar çantanızda her zaman yer alabilir.

müsli bar

7.Kuruyemişler

Kuruyemişler yağ, karbonhidrat, mineral ve lif içeriği sayesinde tercih ediliyor. Uzun süre saklanabilir olması da artı bir özellik olarak öne çıkıyor.

kuruyemiş

Kaynak: myfooddata.com

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.