Ara Öğünde De Abartma!

23
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

BESLENME - Ara Öğünde De AbartmaAra öğünlerin yararları olduğu gibi, düzensiz şekilde alınması bazı problemlere yol açmaktadır. Yemek saatlerinin düzensiz olması, bazı besinleri sık sık tüketmek metabolizmayı hızlandırmak yerine düzensiz yağ oranını artırır.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki; sık sık ve az beslenmek, daha formda bir yaşam için en önemli alışkanlıklardan biri. Bunu içinde en önemlisi tabii ki ana öğünü abartmamak ve ara öğünü atlamamak. Ancak bazılarımız ana öğünü abartmadıklarını düşünerek, ara öğünde yüksek kalorili yiyecekler tüketebilmektedir. Böylece kilo almaya ve yemekte abartmamanın anlamını yitirmesine neden olurlar. Bu durumun önüne geçmek için daha rahat yenilebilecek olan elma, kayısı, armut, mandalina gibi meyveler, yağsız ve az kalorili besinler tüketilmelidir. 🙂 (bkz: http://www.everydayhealth.com/)

Ara Öğünün Faydaları

  • Metabolizmayı hızlandırır.
  • Göbek yağlarını engeller.
  • Kan şekerini kontrol eder.
  • Sağlıklı beslenme için önemli bir adımdır.
  • Düzenli beslenmeyi sağlar.
  • Kilo vermeyi kolaylaştırır.

Ana öğünlerden genelde 2-3 saat sonra yemek yeme ihtiyacı hissedilir. Bu durum genelde gecenin ilerleyen saatlerinde herkesin başına gelir.  Mide tam anlamıyla boşalmadan yarım saat önce alacağınız basit öğünler ise bastırılamaz yeme isteğinizi engelleyecektir.

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.