Strese Girmeden Kilo Vermenin 10 Basit Yolu

48
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

strese_girmeKilo vermek isteyenler, zaman zaman sıkı diyetler yaparak kendilerini aşırı derecede strese sokar. Halbuki stres kilo vermenin önündeki en büyük düşmanlardan biridir. Fazlalıklarınızdan kurtulmak için kendinizi sıkıştırmak, strese sokmak yerine günlük alışkanlıklarınıza biraz dikkat etmeniz yeterli.

1. Her Yemekten Önce Bir Bardak Su İçin

İngiltere’de obezite üzerine yapılan bir araştırmada, her yemekten önce su içenlerin üç ayda ortalama dört kilo verdikleri gözlemlenmiş.

2. Kahvaltı Edin

Bütün diyetisyenler yanılıyor olamaz değil mi? Sabah kahvaltısı etmek, kilo koruma ve kilo verme konusunda en önemli araçlardan biri.

3. Televizyon Reklamları Sırasında Spor Yapın

Her bir televizyon reklamının en az üç dakika sürdüğünü düşünürsek, bir televizyon programının reklam kuşağında en az beş ara verdiğini de hesaba katarsak, ortalama yarım saatiniz boşa gidiyor. Kanal değiştirmek yerine ayağa kalkın. Merdiven inin çıkın, olduğunuz yerde yürüyün, karın ve kalça egzersizleri yapın.

4. Her Gün Beş Dakika Fazladan Yürüyün

Aktivite süresini artırmak kilo kaybetmede mühim alışkanlıklardan biri. Yürümeye üşeniyor olabilirsiniz. Ama beş dakika yürürseniz bir şey kaybetmezsiniz, her gün beşer dakika ekleyerek yürüyüş sürenizi yarım saate çıkarabilir, bu sırada yürüyüş yapmaya alışabilirsiniz.

5. Çok Çiğneyin

İnsanlar genelde düşündüklerinden daha fazla yiyor, çünkü hızlı yiyorlar. Daha fazla çiğnemek daha az yemenizi sağlar. Yemek yerken çiğnemeyi bir oyuna dönüştürün, çiğneyin, sayın.

6. Yeşil Çay İçin

Her gün bir bardak bile olsa yeşil çay için. Antioksidan olduğu kadar, her diyetisyenin de tavsiyesi. Ancak kafein içerdiğini unutmayın, akşamları geç saatte tüketmemeye çalışın.

7. Süt Ürünlerinden Kaçmayın

Obesity Research’de yayımlanan bir araştırmada, süt ürünlerini tüketenlerin tüketmeyenlere göre yüzde 70 daha fazla yağ kaybettiği görülmüş.

8. Telefonla Konuşurken Yürüyün

Mayo Clinic’te bir deney yapılmış. Katılımcılar sekiz hafta boyunca fazladan 1000 kalori almış. Günlük hayatında yerinden kalkan, marketten sipariş vermek yerine markete giden, telefonla konuşurken bile oturmayan, gün içinde yürüyen insanların buna rağmen kilo almadığı görülmüş.

9. Yedi Saat Uyuyun

Yeterince uyumayan insanların daha fazla yemek yediği kanıtlandı. Uykusuzluk, açlık hissini artıran ghrelin hormonunu tetikliyor ve yeterli uyku tok hissetmeyi sağlayan leptinin salgılanmasını sağlıyor.

10. Arkadaşlarınızla Spor Yapın

Arkadaşlarla spor yapmak motivasyonunuzu artırır ve spordan kaçmamanızı sağlar. Arkadaşlarınızla birlikte spor yapın.

Kaynak: www.indy100.com

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.