Daha Mutlu Ve Formda Bir Hayat İçin 7 Alışkanlık!

3
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

mutlu_hayat

Hayat her zaman güllük gülistanlık bir bahçe değildir. Öfkelenebiliriz, yorulabiliriz, sıkılabiliriz, duygularımız gün içerisinde değişkenlik gösterebilir. Ancak insan beyni, yeniden güçlenmek ve değişmek konusunda gerçekten yeteneklidir. Daha mutlu ve daha sağlıklı bir yaşam için alışkanlıklarımızı değiştirebilir, beynimizi yeniden programlayabiliriz.

Hayır Demeyi Öğrenin

Başkalarını mutlu etmeye çalışırken kendinizi mutsuz etmemeyi öğrenin. Evet, kimseyi kıramıyorsunuz, evet arkadaşlarınız sizin için çok değerli ama insanların isteklerini karşılarken kendi isteklerinizi göz ardı etmemelisiniz.

Tutkunuzu Bulun Ve Peşinden Gidin

İş, aile, arkadaşlar üçgeni arasında sevdiğiniz şeylerin peşinden gitmek kolay değil. Haftada bir saatinizi tutkunu olduğunuz bir şeye ayırın. Lisede resim mi yapıyordunuz? Briç mi seviyorsunuz? Doğa yürüyüşleri size iyi mi geliyor? Balık tutmayı mı seviyorsunuz? Ne olduğu size kalmış ancak tutkularınıza zaman ayırmanın size iyi geleceğini göreceksiniz.

Negatif İnsanlarla İletişimi Kesin

Daha mutlu ve sağlıklı bir hayat yaşamak için negatif ortamlardan uzak durmaya özen gösterin. Negatif insanlarla aranıza mesafe koymaya çalışın. Zira negatif insanlar enerjinizi emer ve yerine şikayetleri koyar. Sizi cesaretlendiren, sizinle gerçekten ilgilenen, şikâyet etmeyen, çözümcü insanlarla birlikte zaman geçirdikçe kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Stresi Yönetin

Stres pek çok sıkıntının başı. Özellikle de mutlu bir hayatın önündeki en önemli engellerden biri. Ancak unutmayın ki stres, siz onu besledikçe büyür. Kaynağı her ne olursa olsun stresle başa çıkabilecek gücünüz her zaman var, siz yeter ki bu gücün farkında olun. Stres seviyeniz arttığında kalkın kısa bir yürüyüşe çıkın, meditasyon yapın, hiçbirini yapamıyorsanız derin bir nefes alıp stres yaptığınız konuda daha sakin bir değerlendirme yapmaya çalışın.

Daha Çok Uyuyun

Her zaman söylüyoruz, uyku çok önemli. Gece televizyon izlemeyi, sosyal medyada gezinmeyi bırakın ve erken yatın. Uyku duygularınızı düzenler, endişeyi azaltır, sizi sakinleştirir ve üretkenliğinizi artırır.

Bir Sabah Rutininiz Olsun

Evet, bazılarımız sabah erken uyanmaktan hoşlanmıyor. Ancak sabahları sizi yataktan kaldıracak bir sabah rutini edinmeye çalışın. Meditasyon, yoga, yürüyüş, sabah kahvesi, gazete okuma, aklınıza ne gelirse. Sizi yataktan kaldıracak güzel şeyler hayal ederek yatın.

Eşyalara Değil, Deneyimlere Önem Verin

Evet, o güneş gözlüklerini çok beğendiniz, o kazakta gözünüz kaldı. Ancak bir eşya almanın mutluluğu o eşyayı kullandıktan sonra biter, deneyimler ise hep sizinle kalır. Yeni giysiler yerine kısa bir tatil, güneş gözlüğü yerine arkadaşlarınız ve ailenizle bir yemek her zaman hatırlanacaktır.

Unutmayın, hayatta her şey ama her şey sizin elinizde!

Kaynak: Cheatsheet

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.