1 Yılda 40 Kilo Veren Amanda’nın 3 Sırrı!

26
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

shutterstock_27744598426 yaşındaki Amanda, 100 kiloydu ve bir gün fazla kilosu, sağlıksız hayatıyla ilgili bir şeyler yapmaya karar verdi. Bir yılda tam 40 kilo verdi. Onun bu değişimini yalnızca fiziksel olarak değil, ruhsal olarak da gerçekleştirmiş olması birçok kişiye ilham verdi.

Öncelikle, her şeyin başlangıcında bir fotoğrafını çekti. Her ay fotoğrafını çekmeye devam etti. Bu durum onu oldukça motive etti. Amanda’nın fotoğrafları gün geçtikçe paylaşılmaya başlandı ve birçok insan Amanda’yı örnek aldı. Amanda sadece üç basit yöntemle rahatlıkla kilo vermişti. Üstelik oldukça da sağlıklı bir yöntemdi.  

Amanda her ay gözle görülür derecede biraz daha inceldi. Fotoğraflardan da anlaşılacağı üzere, bu incelme durumu onu biraz daha mutlu ediyordu. Ayrıca her seferinde daha dik duruyor, özgüveni artıyor ve adeta bir star gibi parlıyordu.

Bu süreçte en önemlisi Amanda, hiçbir zaman kendini aç bırakmadı, maratona katılır gibi koşmadı veya diyet yapmadı. Onun yerine, düzenli ve yavaş yavaş kilo verdiği bir süreç yaşadı.

Amanda’nın üç yöntemi şöyle:

1.Yüksek Protein Tüketimi

Uzun süre tok tutmaya yardım eden proteinler sayesinde daha az yemek yeme ihtiyacı hissederiz. Bu proteinlerse genel olarak yumurta, deniz ürünleri, tavuk, peynir, yoğurt ve sütte bulunuyor.

2. Kontrollü Porsiyonlar

Belki de en önemli madde bu. Zira porsiyonlar, özellikle aç olduğunuzda tabaktan taşabilir dereceye ulaşabiliyor bazen. Eğer porsiyonunuzu kontrol edebilirseniz, bu iş oldukça kolaylaşır. Porsiyon küçüldükçe az kalacakmışsınız gibi düşünebilirsiniz ama bunu alışkanlık haline getirdiğinizde, azla doyabileceğinizi de görmüş olacaksınız. Unutmayın, üç öğün ve iki ara öğünde atıştırmalıklarla, dengeli beslenmek mümkün.

3. Yormayan, Hafif Egzersizler

Kilo vermenin olmazsa olmazı, egzersiz. Çılgınlar gibi spor yapmanıza, kendinizi paralamanıza gerek yok. Zira paraladığınızda daha çok acıkırsınız, bu da bir işe yaramaz. Tempolu yürüyüş, bisiklete binme, merdiven çıkma gibi hafif egzersizlerin kilo vermeye nasıl bir katkısı olduğuna siz de şaşıracaksınız.

Kaynak: losingweightdone.com

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.