70 Kilo Veren Joe Bernstein’dan 10 Tavsiye!

61
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

shutterstock_379445158-1024x710Joe Bernstein, 10 yıl içinde tam 70 kilo vermiş. Kendisi sırlarını anlatırken yıllar boyunca hep diyet yaptığını ancak hiçbir zaman işe yaramadığını söylüyor. Bernstein, çareyi diyet yapmak yerine yaşam tarzını ve alışkanlıklarını değiştirmekte bulmuş. Bunu nasıl yaptığına dair 10 ipucunu merak edenlerle paylaşıyor:

1. Bol Kalorili İçecekleri İçmeyin

Şekerli içecekleri bir yaşam tarzı olarak bırakmak, formda kalmanın en basit yolu. Bazı şekerli içecekler, kendilerinden ummadığınız kadar çok kalorili. Kahvenizi sade, çayınızı şekersiz içmeye çalışın, en önemlisi ve en kolayı da şekerli içecekler yerine su içmeye çalışın.

2. Ofiste Yiyecek Yemeyin

Ofiste hazır sipariş vermek yerine, evinizde yemek pişirin ve ofise götürün. Bazı gelenekleri yaşatmakta fayda var değil mi? Sefer tası geleneğini yaşatalım!

3. Trafikte Vakit Kaybetmeyin

Bisiklet veya yürüyüş, size kalmış. Ama motorlu araçlardan inin. Hem trafikte kalmak ruh sağlığınıza da zararlı. Yakın yerlere yürümeye çalışın, bir bisiklet edinin, şehrinizi iki tekerlek üzerinde gezin. Bu bile çok şey fark ettirecektir.

4. Yemek Pişirmeyi Öğrenin

Yemek yapmaktan zevk almayı öğrenin. Arkadaşlarınız için yemek pişirin, her gün mutfakta yeni bir yemek pişirmeyi öğrenin, sevdiklerinizi yemeğe davet edin, birlikte yiyin.

5. Doğal Yiyeceklerin Değerini Bilin

Taze, yerel yiyeceklerin ne kadar kıymetini bilirseniz, sağlıksız olanlarından o kadar uzak durabilirsiniz. Pazarları gezin, sebzeleri koklayın, kasabınızla sohbet edin, kendinizi daha formda hissedeceksiniz!

6. Köpek Sahiplenin

Sabahları köpeğinizle çıkacağınız yürüyüş, metabolizmanızı hızlandıracak, gününüzü planlamanıza yarayacak ve köpeğinizi hep mutlu edecektir.

7. Organik Yiyecek Satın Alın

Kaliteli yemek yiyin. Organik beslenmek pahalı gibi görünebilir ama hazır yiyeceklerden artık vazgeçtiğinize göre, buna ayıracak bütçeniz var.

8. Kaliteli Et Yiyin

Bol bol sebze, meyve, taze ceviz, badem tüketirken kaliteli eti ihmal etmeyin. İşlenmiş etlerden uzak durun!

9. Kötü İlişkileri Bırakın

Size kendinizi iyi hissettirmeyen ilişkilerden uzak durun.

10. Diyet Yapmayın, Hayat Ve Düşünce Tarzınızı Değiştirin

Yeni alışkanlıklarınızı sevin, bisiklete zorunlu olduğunuzu düşünerek binmeyin, sağlıklı yiyecekler tüketmekten zevk alın.

İşte bu kadar. Küçük değişiklikler, bazen büyük değişimlere neden olur. Sonunda, yeni sizi çok seveceksiniz. Bizden söylemesi 😉

Kaynak: Mindbodygreen

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.