Kilo Almaya Çalışıyorsanız Bunları Yapmayın

202
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

Yaşam - Kilo AlmaKilo vermeye çalışanlar kadar çok olmasa da birçok insan kilo almaya çalışıyor. Peki, nasıl kilo alırım? İşte bütün mesele bu! Doğru şekilde kilo almak için bunlara dikkat edin!

Ana öğünleri yememek, sonrasında ara öğünü atlamak kilo almak için yapılan en büyük yanlışlardan biridir. Eğer kilo almak istiyorsanız, yeme isteğinizi artırmak adına ana ve ara öğünleri düzenli şekilde yemelisiniz.

Yemek öncesi ya da yemek sırasında sıvı tüketmek hacmi küçük olan midenizi dolduracaktır. Bu daha az besin tüketmenize neden olacaktır. Bu sebeple kilo almak istediğinizde içeceği yemeğin sonunda tüketmeye çalışmalısınız.

Yemeğe çorba ile başlayıp mideyi doldurmak, doyma hissinin daha çabuk oluşmasını sağlar. Bu durum ise size asıl kaloriyi aldıracak ana yemeği yememenize neden olacaktır.

Kilo alma hedefiniz varsa salatayı ana yemeği yedikten sonra, en son olarak tüketmelisiniz. Bu fazladan kalori almanızı sağlayacaktır. Bu durum aynı zamanda midenizin hacmini de genişletecektir.

Kilo almak uğruna çok yağlı olan besinler ve kızartma tüketmek doğru olmayacaktır. Yağlar midenizde daha uzun süre kalır ve tokluk sürenizi uzatır.

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.