Smoothie’lerin Faydaları

26
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

BESLENME - Smoothie'lerin Faydaları

Smoothie içmenin formunuz üzerinde olumlu etkileri vardır. Genellikle, sebze ve meyvedeki vitamin ve mineraller vücudunuzda ihtiyaç duyduğunuz düzeyde bulunmaz. Oysa bu eksikliğin üstesinden Smoothie’ler ile gelebilirsiniz. Salata, ıspanak, karalahana gibi sebzeleri Smoothie’lerinize ekleyebilir, damak zevkinize göre bu sebzeleri çeşitlendirebilirsiniz. Eğer daha lezzetli Smoothie’ler hazırlamak istiyorsanız; muz, avokado ve elma gibi meyveler de kullanabilirsiniz.

Peki, Smoothie’lerin faydaları nelerdir?

  1. Kalori dengesi gözetilerek seçilen meyveleri kullanırsanız kan şekeriniz dengeli yükselir, tatlı isteğiniz baskılanır ve tok kalırsınız. Bu, güne daha zinde başlamanın altın kurallarından biridir.
  2. Spor yapabilmeniz ve kalori yakabilmeniz için protein almanız şart. Yağsız süt, badem sütü, soya sütü, yer fıstığı, ceviz gibi Smoothie içeriklerinde sıkça göreceğiniz besinler birer protein kaynağıdır.
  3. Diyet içeriklerinde büyük önemi olan lifi; kırmızı meyveler, yulaf, avokado, yeşillik, kivi, armut, Chia tohumu gibi besinlerden edinmenizi sağlar. Bu, uzun süren tokluk hissini beraberinde getirir.
  4. Sebze ağırlıklı Smoothie’ler yüksek antioksidan içerikleri sayesinde metabolizma direncini artırır.
  5. Sebze ve meyveler ile hazırlanan Smoothie’ler sindirimi düzene sokarak vücudun maksimum seviyede formda kalmasını sağlar.
  6. Anksiyete ve tedirginliğin azalmasına yardımcı olan Smoothie’ler, yaratıcılık ve enerji seviyesini yüksek tutar.
  7. Özellikle kış aylarında vücut direncinizi koruyan sebze ve meyveler ile hazırlanan Smoothie’ler, çeşitli sağlık sorunlarına karşı önleyici etkiye sahiptir.
  8. Yaz aylarında aşırı sıcaklar ile birlikte sıvı ve enerji kaybının önüne geçmek için mevsim meyvelerinden hazırlanan Smoothie’ler oldukça faydalıdır.

Kaynak: Life Hack

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.