Ramazan’da Zaman Yönetimi

21
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

yasam-ramazanRamazan’da açlıkla baş etmekten ziyade, zamanla mücadele etmeye başlarız. Zira çoğu zaman acıkan midemiz değil, zihnimizdir. Zihnimiz açısından sorun, zamanın geçmediği yanılgısıdır. Hep bir “sanki”ler aklımızdan geçmeye başlar: sanki akrep ve yelkovanın hızında bir yavaşlama olmuş, sanki saatin pili bitmiştir, sanki saatle aranızdaki bakışmalar artmış, sanki saat içten içe gülüyormuş gibidir… Bu düşünceleri aklınızdan çıkarmak, zamanınıza değer katmak için yapmanız gerekenleri aşağıda sizler için derledik.

  1. Ramazan ayı özelinde günlük yaşam alışkanlarınızda büyük değişikler yapmamaya özen gösterin. Günlük iş ve ev alışkanlıklarınızı olabildiğince koruyun. Böylelikle açlık hissine daha az odaklanacaksınız.
  2. İftar odaklı konuşmalardan kaçının, zamanı geçirmek için kendinizi motive edecek kitaplar okumaya çalışın.
  3. Kendinizle baş başa kalmak açlık hissini daha yoğun hissetmenizi sağlayacaktır. Ramazan döneminde olabildiğince arkadaşlarınızla zaman geçirin, bol bol sohbet edin.
  4. Ertelediğiniz birçok işi Ramazan’da yapmaya başlayabilirsiniz. Yabancı dil öğrenmek, yeni filmler izlemek, uzun süredir görmediğiniz bir yakınınızı ziyaret etmek zamanın nasıl geçtiğini size hissettirmeyecektir.
  5. Puzzle gibi zihninizi meşgul edecek oyunlar oynamak, zamanla aranıza mesafe koymanızı sağlar.
  6. Uykunuzu almanız ve iftarda hafif ve lifli gıdalar tüketmeniz, ertesi günün daha rahat geçmesini sağlar. Kendinizi rahat hissetmeniz, günlük işler ile ilgilenmekte size daha fazla motivasyon verir ve zaman hissinin azalmasına yardımcı olur.
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.