Ramazan’da Uyku Düzeniniz Nasıl Olmalı?

18
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

YASAM - Ramazanda uykuBirçok kişi ramazanda açlık ve susuzluktan ziyade uyku eksikliğinin zor geldiğini söyler. İyi bir uyku uyumak, kendinizi formda hissetmek ve güne iyi bir başlangıç yapmak için gereklidir. Uyku, bedeninizi ve zihninizi rahatlatacak en iyi yöntemdir. Ramazan’da ortaya çıkması muhtemel uyku sorunlarının önüne geçmek ve uyku düzenini korumak için aşağıdaki önerilerimizi uygulayabilirsiniz.

  1. Ramazan öncesindeki uyku sürenizi korumaya çalışın.
  2. Sahura kadar uyumamak gibi bir yanlış tutum içerisine girmeyin, hatta Ramazan ayında olabildiğince erken saatte uyumaya özen gösterin.
  3. Uyuduğunuz ortamın havalandırılmasına ve sıcaklığına özen gösterin.
  4. İftar sonrasında zihninizi dinlendirecek etkinlikler yapmak, uykuya dalmanızı kolaylaştıracaktır. Hafif müzikler dinlemek ya da kitap okumak, uyku öncesinde olabildiğince sakin ve huzurlu olmanızı sağlayacaktır.
  5. İftar ve sahurda hafif gıdalar ve bol su tüketerek uykunuzu etkileyecek şişkinlik gibi problemlerin önüne geçebilirsiniz.
  6. İftar sonrası hafif egzersiz ve yürüyüşler yapmanız, sağlıklı bir uyku uyumanıza yardımcı olacaktır.
  7. Yatmadan önce ılık bir duş almanız uykunuzun kalitesini artıracaktır. Böylelikle vaktinde ve rahat bir uyku uyumak bedeninizi uykuya motive edecektir.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.