Daha Mutlu Bir Hayata Geçiş İçin 10 Kolay Adım!

18
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

İLHAM - Formda Yaşama GeçişHayatı daha yaşanabilir kılmak için bazen kendimizle, bazen de etrafımızdakilerle yarışırız. Oysa bazen yarışmak yerine, kendimize rehberlik etmemiz gerekir. Zor gibi görünen, fakat yapması gerçekten kolay olan bazı adımları uygulamaya koyduğumuzda, yaşamımızın daha da canlı hale geldiğini görürüz. Hadi o zaman bu adımlarından birkaçına birlikte bakalım. Sonrasında sadece uygulamak kalsın.   🙂

  1. Günde en az 3 kişiye gülümseyin. Bu hiç selam vermediğiniz komşunuz, aceleyle yanından geçtiğiniz kapıdaki güvenlik ya da sebze ve meyve satın aldığınız marketteki kasiyer olabilir. Hiç fark etmez… Yeter ki gülümseyin.
  2. Her gün en az 10 dakika yalnız başınıza sessiz bir yerde oturun. Kendinize zaman yaratın, bu zamanlar saklı kalan yanlarınızı keşfetmenizi sağlayacaktır.
  3. Sadece kendiniz olmaya çalışın. Bırakın başkaları ne düşünürse düşünsün, onlar sadece düşüncede kalacaktır çünkü.
  4. Hayal kurmayı asla ihmal etmeyin. Çoğu gerçeğin daha önce bir hayal olduğunu unutmayın.
  5. Başkalarının yaşamlarına çok fazla müdahil olmamaya çalışın. Yol gösterici olabilirsiniz ama yolun kesilmemesine dikkat etmeniz gerekir.
  6. Esnek davranarak olumlu eleştirilere açık kapı bırakın. Her tartışmayı kazanmak zorunda olmadığınızı unutmayın.
  7. Yaşlı ve gençlerle zaman geçirmeye özen gösterin. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, 6 yaşın altında ve 70 yaşın üzerindeki insanlarla zaman geçirmek mutluluğu artırıyor.
  8. Yaşamı ciddiye almak önemli tabii, ancak sakinliği elden bırakmamak kaydıyla. Günlük yaşam koşuşturmacasına kendinizi fazla kaptırmadan yaşamaya özen gösterin.
  9. Her gün düzenli spor yapın. Formda bir zihnin, formda bir beden ile de ilgili olduğunu aklınızdan çıkarmayın.
  10. Yapılacak bir yığın şey olabilir ama ihmal etmemeniz gereken en temel şey, ailedir. Gerçek bir aile olmanın temel yolu, birlikte zaman geçirmek ve birlikte kararlar almaktan geçer.

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.