Sabah 6’da Kalkmak İçin 6 Harika Neden!

30
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

YAŞAM- 6'DA KALKMAK

Sabah erken kalkmak, bazılarımız için yapılması en zor şeylerden biridir. Oysaki başarılı bir gün ve günün sonunda bizi mutlu hissettirecek en temel şeylerin başında, sabah erken kalkmak gelir. Günü bir yolculuk olarak düşündüğümüzde, gerçekten erken kalkanlar yol alıyor!

1. Kim kendini keşfetmek istemez ki?

Birçok insan odaklanamadığı için amaç ve hedeflerini gerçekleştiremiyor. Gün içinde neler yapacağını belirlemeyenler, iş koşturmacası içinde neler yapacaklarını unutabiliyor. Bilindiği üzere, beynimiz günün ilk yarısında daha verimli ve düzenli çalışıyor. Bu zaman dilimini hayatınızı kontrol etmek için kullanın ve sizi yönetenin sadece duygularınız olmasına izin vermeyin.

2. Günü planlamak bazen yapmak ile eşdeğerdir!

Erken uyananların her zaman günlerini önceden planlama fırsatları olur. Gününüzü ne kadar erken planlarsanız, o günü o kadar üretken geçirirsiniz. Akşamları ertesi günü planlamak ise ters etki yapar. Çünkü zaten günün yorgunluğu üzerinizde olduğundan, beyniniz de dinlemek isteyecek ve sorumluluklardan en basit yolla kurtulmayı deneyecektir.

3. Sabahları kişisel gelişim için en harika zamanlardır!

Uyandıktan hemen sonra okula ya da işe gidelim diye bir zorunluluk mu var? Birçok insan aile, eğlence ve spora vakit bulamamaktan şikâyetçi… Oysa sabahları 6’da uyansanız, spor için de bolca vaktiniz olur. Hem sabah sporu sayesinde vücudumuzun salgıladığı endorfin hormonu, bizi günün geri kalanında da daha enerjik ve formda tutacaktır.

4. Kahvaltı yapmaya başlarsın!

Herkes kahvaltının günün en önemli öğünü olduğunu bilir. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, kahvaltı alışkanlığının sağlığa birçok olumlu katkısı bulunuyor. Nasıl ki, araçlar hareket etmek için yakıta ihtiyaç duyuyorsa, vücudumuz da gün içinde düzgün çalışmak için kahvaltıya ihtiyaç duyar. Evden çıkmadan birkaç saat önce uyanıyorsanız, bu değerli öğünü atlamak için bir bahaneniz kalmıyor.

5. Başarılı insanlar da erken kalkıyor!

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey için gün, sabah 5:30’da başlıyor. Jack, işe başlamadan önce 10 km koşup meditasyon yapıyor. Apple’ın genel müdürü Tim Cook ise sabahları 4:30’da maillerini cevaplamaya başlıyor.

6. Herkesin iki adım önünde olursun!

Araştırmalar gösteriyor ki, erken kalkma alışkanlığı insanlardaki yaratıcılığın ortaya çıkmasını sağlıyor. Aynı zamanda, rakipleriniz uyurken güne başladığınız için de kendinizi iyi hissetmenizi sağlıyor. Dahası, eğer kendinizi normalden iki buçuk saat kadar erken uyanmaya alıştırırsanız, her gün için ekstra 150 dakika kazanıyorsunuz.

Daha ne olsun? Haydi, uyanın!

Kaynak: Bright Side

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.