En Eğlenceli ve Kolay Spor: Birlikte Yürümek

11
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

shutterstock_92436103-1024x772Formda kalmak için en basit yollardan biri de yürümek. Ancak zaman zaman yürümeye üşenebiliyoruz. Bunu çözmenin yolu da yürüyüşe birlikte çıkabileceğiniz arkadaşlar. Çünkü, birlikte yürümek tek başına yürümekten çok daha kolay ve eğlenceli.

Tüm hafta bilgisayar başındayız. Yorgunuz, eve iş getiriyoruz, aklımızda pek çok sorunla spor yapmaktan çok evde oturmak ve dinlenmek istiyoruz. Halbuki fiziksel aktiviteler beynimiz için de çok yararlı. Hareket etmenin akıl ve ruh sağlığı açısından da faydalı olduğu biliniyor. Bir kişi düzenli egzersizle gerilimini azaltabilir, günlük baskılardan uzaklaşabilir ve zihnini zinde tutabilir.

Siz de bir ya da birkaç arkadaşınızla sözleşip, her gün ya da günaşırı birlikte kahve içmek yerine birlikte yürüyüşe çıkabilirsiniz. Bu şekilde sizi yorgun olduğunuzda bile cesaretlendirecek birileri olur, siz üşenebilirsiniz ama yürüme arkadaşınız üşenmez… Hem birlikte yürürken tempo tutabilir, sonrasında ise sohbet edebilirsiniz. Her şey sırayla 🙂

British Journal Of Sports Medicine’da yayımlanan bir araştırmaya göre, birlikte yürüyen insanların tansiyon, kalp sağlığı, akciğer fonksiyonu, yağ oranı, vücut kitle endeksi gibi parametrelerde gözle görülür farklar olduğu ortaya çıkmış. Sadece bunlar da değil, yürümenin öz güveni arttırdığı, stresi azalttığı, vücutta mutluluk hormonlarının salınımını teşvik ettiği de malum. Yani yürümek, hem vücut hem de beyin için çok faydalı!

En iyisi formunuz için, yürümeyi seven dostlarınızla daha çok görüşün 😉

Kaynak: Shape

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.