Evinizi Spor Salonuna Dönüştüren 4 İpucu!

25
Facebook'ta Paylaş x icon x icon Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

Spor - Spor SalonuBu yazı yürüyüşe de spor yapmaya da vaktim yok diyenler için. Evinizi kocaman bir spor salonu gibi kullanabilirsiniz. Bahane yok!

1. Merdivenleri Kullanın

Merdiven çıkmak en faydalı egzersiz türlerinden biri. Asansörü hayatınızdan çıkarın, eviniz alt katlardaysa bile yukarı kadar çıkıp inin.

2. Atlama İpini Çekmeceden Çıkarın

İp atlamak en ucuz ama en etkili egzersiz türlerinden biri. Hem bol bol kalori yakmanıza hem de kaslarınızı güçlendirmeye yararlı. Dizinizde bir problem yoksa ip atlamak sizin için doğru bir egzersiz.

3. Crunch Yapın

Crunch yani yarım mekikler iyi bir karın egzersizi. Sırt üstü yatıp bacaklarınızı 10 cm kadar yukarı aşağı, yanlara ve çapraz olarak açıp kapamak en basit hali. Televizyon mu izliyorsunuz? Koltukta değil matın üzerinde seyredin. 10’ar setlerle başladığınız crunch’ları gün geçtikçe artırabilirsiniz.

4. Squat’a devam

Bulaşık makinesini mi boşaltıyorsunuz? Suyun kaynamasını mı bekliyorsunuz? Hemen squat yapın. Beş squat’la başlayıp zamanla artırabilirsiniz. Ayaklarınızı omuz boşluğunuz kadar açın, kalçanızı geri iterek eğilin, aynı anda ellerinizi kaldırın. Beklerken kalçanızı da çalıştırmak gün içinde yaptığınız rutin hareketleri eğlenceli ve sağlıklı kılacak.

Hareket etmek istiyorsanız hareket etmek zor değil. İlle de bir spor salonuna yazılmanız gerekmiyor. Günlük hayatınıza hareket etmeyi sokmaya karar vermekle başlamanız yeterli.

Facebook'ta Paylaş x icon x icon Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.