Günün Yorgunluğunu Atmak İçin 5 Basit Adım!

19
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

YASAM - Gunun Yorgunlugunu AtmakMevsim geçişleri ve stresli yaşam koşulları insan vücudunu en çok yoran etkenler arasında yer alıyor. Bu dönemlerde vücudumuzu dinlendirmek şart. İşte, beş basit adımda halsizliğinizi ve yorgunluğunuzu giderecek öneriler:

1. Tembellikten Kurtulun

Hareketsiz kişilerde kas tembelliği ortaya çıkıyor, kasların doğal kasılı olma hali ortadan kalkıyor ve eklemler yıpranıyor. Bu durum da, zamanla kişinin kendisini yorgun hissetmesine sebep oluyor. Dolayısıyla, ne kadar çok hareket ederseniz kendinizi bir o kadar dinç hissedersiniz.

2. Eve Geldikten Sonra Duş Alın

Eve geldikten sonra 36-38 derecelik suyla alacağınız bir duş, ruhsal ve fiziksel olarak gevşemenizi sağlayacaktır. Dolayısıyla, ağrılarınız azalacak, yorgunluğun getirdiği laktik asit dokulardan uzaklaşacak ve rahatça uyuyabileceksiniz.

3. Klasik Müzik Dinleyin

Klasik müzik dinlemek de beyni dinç tutan ve sıklıkla tavsiye edilen bir faaliyet. Geceleri uyumadan önce ya da işe gidiş-gelişlerde dinlediğiniz klasik müzik sayesinde, hem beyniniz dinlenecek hem stresiniz azalacak.

4. Papatya Çayı için

Ülkemizde siyah çaydan sonra en çok tüketilen bitki çayları arasında yer alan papatya çayı, ağırlıklı olarak sinirleri yatıştırmak ve uykuya geçişi kolaylaştırmak için tercih ediliyor. Bu lezzetli çayı günlük rutininizin bir parçası haline getirin.

5. Yeterli Düzeyde Uyuyun

Yeterli düzeyde uyumadığınızda kendinizi yorgun ve uyuşuk hissedersiniz. Araştırmalar, uykusuzluğun sağlık üzerinde çok sayıda olumsuz etkisi olduğunu gösteriyor. Bu nedenle uykuda geçirdiğiniz sürenin 8 saatten az olmaması öneriliyor.

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.