Formda Kalmak İçin 5 Davranış Değişikliği!

23
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

shutterstock_124553506

Formda kalmak için günlük hayatınızda yapacağınız bazı küçük değişiklikler sandığınızdan çok daha etkili olabilir. Alışveriş listenizden kullandığınız tabağa kadar küçük ama değerli birçok değişiklik ile fark yaratabilirsiniz.

1. Küçük Tabaklar Kullanın

Evet, doymuş hissetmek aslında çoğunlukla fiziksel bir şey ancak bazı günler koca bir tabak yemiş olmanın iyi hissettirdiği de bir gerçek. Küçük tabaklar kullanırsanız, dolu bir tabak yeme hissiyatı ile daha az porsiyonlar tüketerek kendinizi doymuş hissedebilirsiniz.

2. Aklınıza Geldiği Her An Su İçin

Dünyanın en bilindik formda kalma tavsiyesi bol su içmek. Ancak bunu bilmek yapmaya yetmiyor. Bu yüzden su içmeyi ertelemek veya daha çok susamayı beklemek yerine, aklınıza her geldiğinde su içmelisiniz. Bunun için en kolay yol, görüş alanınızda bir şişe su bulundurmak. Tercihinize göre içine nane, limon, salatalık ve zencefil gibi malzemeler ekleyerek bu alışkanlığı daha lezzetli ve eğlenceli hale getirebilirsiniz.

3. Evdeki Sağlıksız Yiyeceklerden Kurtulun

Market raflarını yerleştirirken bile göz hizası önemlidir, bilirsiniz. Bu yüzden sağlıksız yiyeceklere ulaşımınızı zorlaştırmak basit ama etkili bir çözüm. Yüksek kalorili, sağlıklı yağlar kullanılmayan yiyeceklerin evde olmadığını bilirseniz, yemezsiniz de. Bu yüzden mutfakta göz hizanızda her zaman sağlıklı yiyeceklerin olmasına dikkat edin.

4. Suçlu Hissetmeyin

Her sağlıksız yemek yediğinizde suçlu hissetmeyin. Yemeklerle duygusal bağ kurmak, sık sık başa dönmenize neden olur. Zaman zaman yaptığınızın yemek kaçamaklarının tadını çıkarın.

5. İyi Hissetmeyi Formunuza Bağlamayın

Yataktan iyi düşüncelerle kalkın, her gün iyi hissetmeye motive olun. Mutluluğunuzu iyi görünmeye bağlamayın. Başarıya giden yolda iyi hissetmek anahtardır.

Bu davranış değişikliklerini hayatınızın tamamına yaydığınızda, hiç zorlanmayacaksınız ve formunuzu daha kolay koruyacaksınız.

Kaynak: Life Hack

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.