Formda Kalmak İçin Balerinlerden 10 Tavsiye!

16
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

Her zaman hayranlıkla izlediğimiz balerinlerin kusursuz görünmelerinin arkasında titizlik ve disiplin var. Çoğu zaman acımasız olarak nitelendirebileceğimiz bir rutinle yaşıyorlar. Bakalım balerinlerden öğrenebileceğimiz neler var?

1. Tüy Kadar Hafif Besleniyorlar

Tüy kadar hafif olacaksanız, tüy kadar hafif besleneceksiniz. Balerinler, hamur ve tuzu beslenmelerinden tamamen çıkarıp, bol bol sebze ekliyor. Biz balerin olmadığımız için kendimize bu kadar yüklenmesek de olur…

wsi-imageoptim-10-1024x597

2. Uzmanları Referans Alıyorlar

Balerinler her zaman beslenme uzmanları ve diyetisyenlere danışarak yaşıyorlar. Genellikle somon, badem, zeytin, avokado ve dolmalık, kapya biber beslenerek daha enerjik hissediyorlar.

wsi-imageoptim-1-1024x597

3. Egzersizle Hobilerini Birleştiriyorlar

Bacaklarını esnetirken kitap okuyorlar. Siz de televizyon izlerken ya da kitap okurken bir yandan kollarınızı, bacaklarınızı esnetebilir, televizyon karşısında basit egzersizler yapabilirsiniz.

8

4. Yemek Günlükleri Var

Her gün ne yediklerini, kaçamak yaptılarsa da yazdıkları bir günlük tutuyorlar. Bu şekilde hafta bazında neyi, ne kadar yediklerini biliyorlar.

wsi-imageoptim-7-1024x597

5. Çok Çalışıyorlar

Bir balerin vücuduna sahip olmak öyle kolay değil. Her gün ip atlıyorlar. En sevdiğiniz şarkıyı açın ve en az üç dakika ip atlayın. Bir de basit bir balerin antrenmanı: Bacaklarınızı omuz genişliğinde açın. Ayaklarınız dışa bakacak şekilde, squat yapar gibi geriye oturun, bekleyin.

6

6. Su İçiyorlar

Çok su içiyorlar desek daha doğru. Su içme alışkanlığınız yoksa en azından yaşam alanlarınıza bol bol su koyun. Evin odalarına, çalışma masanıza, ofisinizde, çantanızda her zaman su bulundurun.

Su içmenin faydalarını öğrenmek için tıkla!

 4

7. Her Zaman Doğru Duruyorlar

Dik durmak ince gösterir. Siz de arkadaşlarınızı uyarın kambur durduğunuzda sizi uyarsınlar, omurganızı güçlü tutmak için kalsiyumu eksik etmeyin.

wsi-imageoptim-12-1024x597

8. Egzersiz Yapmaktan Sıkılmıyorlar

Sürekli aynı egzersizi yapmıyorlar. Spor seanslarını eğlenecekleri şekilde düzenliyorlar. Bir gün dans ediyorlar, bir gün yoga yapıyorlar, bir gün yüzüyorlar, sıkıcı bir rutinin içinde kalmamaya dikkat ediyorlar.

5

9. Motive Edici Kıyafetler

Spora hep aynı taytı, aynı tütüyü, aynı body’yi, aynı ayakkabıyı giymiyorlar. Ya siz? Hep aynı tayt tişört kombininden sıkılmadınız mı? Sevdiğiniz renklerde kıyafetlerle kendinizi motive edin.

3

10. Denge Denge Denge

Denge çok önemli. Hem duruşunuz hem de bacaklarınızın kuvveti açısından. Siz de dengenizi güçlendirmek için metroda kendinizi tehlikeye atmayacak şekilde hiçbir yere tutunmadan durmayı deneyebilirsiniz.

2

Kaynak: Bright Side

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.