Her Daim Formda İnsan Tipi Alışkanlıkları

77
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

formHer zaman formda ve fit kalabilen insanların günlük alışkanlıklarından bazı maddeleri sizin için derledik. Aslında çok da abartılacak şeyler yapmıyorlar gibi. Ne dersiniz?

1. Sabah mutlu kalkarlar, genellikle erkencidirler. Hatta bazıları alarm kurmaya gerek duymadan istediği saatte mis gibi uyanır.

2. Genelde aile bireylerinden biraz daha erken uyanırlar. Herkes uyanmadan önce onlar günlük egzersiz, yoga, koşu gibi faaliyetlerini yaparlar.

3. Karın doyurmak için değil, beslenmek için yerler. Öğünleri, kahvaltıdan akşam yemeğine dek gün içinde tüketmeleri gereken besin ihtiyaçlarına cevap verecek şekildedir.

4. Yürümekten kaçınmaz, kısa mesafe için araca binmezler; asansör sevmez, merdiven çıkmaya üşenmezler.

5. Öğün atlamazlar. Kendilerini aç bırakmazlar. Ara öğünlerine dikkat ederler.

6. Pozitif bakış açısına sahiptirler. Yaşamlarındaki stresi azaltacak aktivitelerde bulunmaya özen gösterirler.

7. Sonuç odaklı değillerdir, süreçten zevk almaya bakarlar. Bu yüzden yaptıkları spor faaliyetlerinde, 4 kilo vermek, 10 km koşmak hedeflerinden ziyade egzersizi yapıyor olmaktan aldıkları haz önemlidir. Sonuç zaten kendiliğinden gelecektir.

8. Egzersiz için daima zaman yaratırlar. Mesela telefonlar konuşurken bir yandan yoga esneme hareketi yapabilirler. Dizi izlerken reklam arasını mekik çekerek bekleyebilirler.

9. Yaptıkları her hareketin arkasındadırlar, sorumluluklarının farkındadırlar. Daha dinç ve aktif bir yaşam için vücutlarına nasıl bakmaları, nelere dikkat etmeleri, neler yapmamaları gerektiğini çok iyi bilirler.

10. Gün içinde her şey için zaman bulurlar. Çünkü günü planlamayı ve zamanı kullanmayı iyi bilirler.

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.