Kız Kıza Bisiklete Binmenin Harika Olmasının 6 Sebebi!

5
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

kızkıza_bisikletBisiklet sürmek kuşkusuz her haliyle, her durumda güzel ancak kız kıza bisiklet sürmenin keyfi çoğunlukla bir başka. Bisiklet kullanımının; formda yaşam, eğlenme, gezme gibi farklı güzelliklere kapı aralayan bir aktivite olduğunun geniş kitlelerce anlaşılmasıyla birlikte kadınlar arasında da yaygınlaşması, bisiklet kullanımını bir yaşam biçimi haline getiren kadın arkadaş gruplarını ortaya çıkardı.

Bisiklet üzerinde yeni yetenekler kazanmanın, kendine güveni arttırmanın ve yeni arkadaşlar edinmenin muhteşem bir yolu olan bu deneyimi tatmanız için bazı sebeplere gelin birlikte göz atalım.

1. Daha sosyal ortam

En iyi arkadaşlarınızla birlikte kahve içmenin keyfini, kız kıza pedal çevirirken de yaşayabilirsiniz. Ortak noktalarınızdan hareketle bisiklet sürerken daha kolay sosyalleşebilir, arkadaşlarınızla laflarken zamanın nasıl geçtiğini anlamadan egzersizlerinizi daha eğlenceli kılabilirsiniz.

2. Tatlı rekabet

Kadınlar arasındaki sportif rekabet her zaman eğlence yönü daha baskın ve daha alçakgönüllüdür. Hemcinsleri ile egzersiz yapan kadınlar, fiziksel güç anlamında birbirlerine yakın seviyelerde olacaklarından kendilerini daha iyi hissederler ve bu tatlı rekabetin sonunda hiç kimse kendini kaybeden gibi hissetmez. Aksine, her ne olursa olsun arkadaşlarınız sizi harika bir bisiklet sürücüsü olduğunuz için alkışlayacaktır!

3. Daha yüksek motivasyon

Hemcinslerinizden oluşan bir gruba dahil olmak, motivasyon konusunda size düşündüğünüzden daha fazla yardımcı olabilir. Aynı amaç uğruna çabalayan ve kafa dengi olan bir kadın grubu içerisinde bulunmak, birbirine destek olma ve yeni şeyler öğrenme noktasında sizi çok daha rahat hissettirecektir.

4. Gruba daha rahat dahil olma avantajı

Kız kıza pedal çevrilen arkadaş gruplarına dahil olma süreci de çoğunlukla daha kolaydır. Gruptaki herkesin birbirini daha zahmetsizce ve daha iyi anlayabilme potansiyeline sahip oluşu, aidiyet hissinin daha kolay oluşmasına ve grup aidiyetinin çabuk oluşması da zaman ve enerji kaybını önlemeye yardımcı olur.

5. Paylaşmanın güzelliği

Kadınların daha düzenli olmalarının getirdiği avantaj bisiklet sürme konusunda da şüphesiz kendini gösterir. Unuttuğunuz bir materyali daha kolay biçimde temin edebilirken, grup üyelerinden birinin fazladan getirdiği atıştırmalıkların tadını çıkarabilir, paylaşımın evrensel güzelliğini bisikletle ilgili olsun olmasın farklı konularda yaptığınız bilgi alışverişiyle yaşayabilirsiniz.

6. Hayatın karmaşasından kaçış

Kadınların yoğunluğu yalnızca iş hayatlarıyla sınırlı olmadığından, bisiklet sürmek de dahil olmak üzere, farklı sportif ve sosyal aktivitelere zaman ayırmaları çoğu zaman erkeklere nazaran daha zordur. Zamanın daha kıymetli oluşu, kız kıza yapılan bisiklet sürüşlerini daha anlamlı kılacak, bu da grubun motivasyonunu ve bağlılığını daha da arttıracaktır.

Keyifli sürüşler…

Kaynak: Total Women’s Cycling

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.