Spora “Devam Etmek” İçin Yapmanız Gereken 7 Şey!

71
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

SPOR - Devam Etmek

Şimdiye kadar hiç spora başlayıp da sonra bıraktınız mı? Eğer cevabınız evetse, yalnız değilsiniz! Çoğu insan spora başlar fakat sıkıldıkları zaman veya sonuçlar çok yavaş etki göstermeye başladığında spor yapmaktan vazgeçer. Buradan hareketle spora devam etmek için yapabileceklerinizi sizler için derledik.

  1. Basit amaçlar için başlayın ve ardından daha kapsamlı amaçlara doğru gidin. Koyduğunuz hedeflerin gerçeğe uygun ve ulaşılabilir olmasına özen gösterin.
  2. Zevk alabileceğiniz sporları ve aktiviteleri bulun, rutin aktiviteler yerine dönem dönem farklı spor aktiviteleri yapın.
  3. Egzersiz için zaman bulmakta zorlanıyorsanız, bahanelerinizin ardına gizlenmeyin. Spor aktivitelerinizi, diğer yaşam aktivitelerinizde olduğu gibi planlayın.
  4. Kilo vermek mi, enerjinizi arttırmak mı, daha iyi uyumak mı istiyorsunuz? Yazın! Kâğıt üzerinde düzenli egzersizlerin yararlarını görmek, motivasyonunuzu sürdürmekte yardımcı olur.
  5. Arkadaşlarınızı veya iş arkadaşlarınızı size katılmaları için davet edin. Sevdikleriniz veya eşiniz ile birlikte çalışın. Çocuklarınızla futbol oynayın. Unutmayın: Spor da paylaşınca güzel!
  6. Her egzersiz döneminden sonra, egzersizin size vermiş olduğu olumlu duyguları birkaç dakika düşünün. Böylesi içsel ödüllendirmeler spora devam etmeniz için motivasyon kaynağınız olur.
  7. Spor yapmak için çok yoğunsanız veya spor yapmak için kendinizi iyi hissetmiyorsanız, birkaç gün ara verin. Bir araya ihtiyacınız varsa kendinize biraz zaman tanımanız sorun yaratmayacaktır.

Hadi o zaman spora kaldığımız yerden devam edelim! 😊

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.