Spor Salonuna Alternatif En Eğlenceli 5 Aktivite

3
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

Spor Salonuna Alternatif En Eğlenceli 5 Aktivite
Fit olmak, daha sağlıklı ve zinde yaşamak için spor oldukça önemlidir. Hem beden hem de zihnimiz için sporun birçok etkisi bulunmaktadır. Ne yazık ki, hayatımızda spora yer vermek her zaman planladığımız kadar kolay ve hesaplı olmayabiliyor. Günümüzde spor salonuna gitmeden spor yapmanın birçok türü vardır. Vücut ağırlığını çok verimli bir şekilde kullanan disiplinler de, spor yapıyor gibi hissettirmeden size spor yaptıracak bazı yollar da mevcuttur. Spor salonuna gitmenin eğlencesini yitirip tamamıyla bir görev haline geldiği böyle anlarda aşağıdaki gibi alternatiflere yönelerek formunuzu koruyabilirsiniz.

Dans Etmek

Favori şarkılarınız eşliğinde hem eğlenip hem kalori yakmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Yarım saat dans ederek ortalama 270 kalori yakabilir, formunuzu korumaya yardımcı olabilirsiniz. Gün içinde egzersiz yapmak için motivasyon bulamayanlar, eğlenmek isteyenler ve spor iş gibi geliyor diyen herkes için ideal bir seçim olacaktır. İşin en güzel tarafıysa tüm vücudunuzu çalıştırdığınız sürece dans türünün çok fazla bir öneminin olmayışıdır.

Dans Etmek

Yüzmek

İlk bakışta göründüğünden fazlasını sunan ve spor salonunda yapılan egzersizlere alternatif olan spor dallarından biri yüzmedir. Yarım saatlik yoğun bir yüzme seansı yaklaşık 295 kalori yakmanızı sağlayabilir. Yüzerken vücudunuzdaki birçok kas harekete geçer ve her an aktif olarak çalışır. Formunuzu korumanın yanı sıra dayanıklılığınızı artıran yüzmenin, güzel taraflarından bir diğeri de çoğu su üstü egzersizine göre sakatlık ya da incinme riskinin daha az olmasıdır.

Yüzmek

Hulahop Çevirmek

Hulahopun çıktığı ilk yıllarda vazgeçilmez bir dans aparatı oluşu boşuna değil. Günümüzdeyse çoğunlukla eğlenceli bir egzersiz aleti olarak kullanılıyor. Ucuz ve kolay bir egzersiz biçimi olan hulahop çevirme, yarım saatlik çalışma karşılığında ortalama 215 kalori yakmanızı sağlayabilir. Vücudun formunu korurken sıkılaşmaya da yardımcı olmaktadır. Hem eğlenmek hem formda kalmak istiyorsanız ve geleneksel egzersiz yöntemlerinden sıkıldıysanız, çocukluğunuza dönüp güzel bir müzik açın ve çevirmeye başlayın!

Hulahop Çevirmek

Trambolinde Zıplamak

Formunuzu korumak için uygulayabileceğiniz etkili ve bir o kadar eğlenceli bir başka aktivite de trambolinde zıplamak sağlığınızı güçlendirmenin en kolay ve eğlenceli yollarından biridir. Trambolinde düzenli olarak zıplamak; koşu, bisiklet veya yüzmede olduğu gibi daha dinç bir vücuda sahip olmanızı sağlar. Yarım saatlik bir seans ardından kendinizi yaklaşık 130 kalori yakmış olarak bulabilirsiniz. Ayrıca trambolinde zıplamak sert bir zeminde yapılan benzer egzersizlere göre eklemler üzerinde hissedilen darbelerin etkisini aza indirdiğinden kolay ve güvenli bir egzersiz şeklidir. Özellikle bahçeli evi olanlara uygun olan bu aktiviteyi aynı zamanda ailenizle ya da dostlarınızla keyifli vakit geçirmek için de kullanabilirsiniz.

Trambolinde Zıplamak

Bisiklet Sürmek

Formda kalmak için spor salonu egzersizlerinin yerine koyabileceğiniz hem eğlenceli hem de çok etkili egzersizlerin belki de en sık tercih edileni bisiklet sürmektir. Günlük hayata da kolaylıkla adapte edilebilen bisiklet kullanımı, paradan ve zamandan tasarruf etmenize olanak verirken eğlenmenizi ve sıkı şekilde spor yapmanızı sağlar. 1 saatlik sürüşle ortalama 300 kalori yakmanızı sağlayan bu aktivite, formunuzu korumada oldukça etkilidir. Bisiklet sürmek sadece kalori yakmaya değil, vücudunuzun pek çok bölgesinin çalışmasına ve sıkılaşmasına yardımcı olur. Bu eğlenceli egzersiz kaslarınızı da güçlendirir.

Bisiklet Sürmek

Kaynak: Bonne Vie

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.