Bisiklete Binmenin 7 Faydası

23
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

bisikletin_faydasıTozunu silip, bisikletinize tekrardan aşık olmanın vakti geldi! Güneşin kendini göstermeye başlamasıyla birlikte, bisikletlerimizi hayatımıza yeniden dahil etmenin, dostlarımıza gerekli bakımı yapıp tekrar pedal basmanın tam zamanı! Çünkü;

1. İyi Hissettirir.

Bisikletinizle oradan oraya salınmak, vücudunuzun kendini iyi hissetme aracı olan endorfin hormonunun salgılanmasını sağlar. Bu durum, zihnen ve ruhen pozitif hissetmenizi kolaylaştırır.

2. Sosyalleşmenizi Kolaylaştırır.

Çeşitli bisiklet kulüpleri sosyalleşmenize büyük katkı sağlar. Benzer zevklere ve ilgi alanlarına sahip kişilerin bir araya gelmesinden oluşan arkadaş kulüpleri, sosyalleşme sıkıntısı çekseniz de çekmeseniz de, arkadaş çevrenizi genişletecektir.

3. Maliyeti Sıfırdır.

Bisiklet, tamamen kas gücünüzle çalışan bir araçtır ve bisikletinizi satın alırken verdiğiniz para ve zaman içinde bakım ve onarıma yaptığınız harcamalar hariç maliyeti sıfırdır. Bir yerden bir yere giderken bisiklet kullanmak, bir yandan maliyetsiz yolculuğun kapılarını aralarken, diğer yandan formda kalmanıza yardımcı olur ve sizi ziyadesiyle mutlu eder.

4. Sizi Ağız Dolusu Güldürür.

Diğer çoğu fiziksel aktivitenin aksine, bisiklet sürmek birden fazla duygunuzu harekete geçirdiğinden sizi fazlasıyla mutlu etmesi ve yüz kaslarınızın gülmeyle ilgili kısımlarını sık sık harekete geçirmesi işten bile değildir.

5. Formunuzu Korumanızı Sağlar.

Enerjik bir tempoyla bir saatlik bisiklet kullanımı, yaklaşık 500 kalori yakmanızı sağlar.

6. Yeni Yerler Keşfetmenizi Sağlar.

Yaşadığınız yerden çok uzaklaşmasanız bile, bisiklet sürmek size yeni yerler keşfetmek konusunda büyük avantaj sağlar. Normalde yürüyerek ya da araçla gitmeyi aklınızdan geçirmeyeceğiniz ya da isteseniz de konumundan dolayı zorlanacağınız yerlerdeki doğal, tarihi güzellikleri ya da sosyalleşme mekanlarını keşfetmenizi kolaylaştırır.

7. Vaktinizi En Etkin Biçimde Değerlendirmenizi Sağlar.

Herhangi bir hazırlık gerektirmeyen bu aktivite, bir yandan formda kalmanızı sağlarken, diğer yandan gezmenizi, gezerken eğlenmenizi ve yeni yerlerde yeni insanlarla tanışmanızı sağlar. Bu madde için diğer tüm maddelerin küçük bir özetidir, diyebiliriz esasında.

Daha ne bekliyorsunuz?

Haydi, bisikletinizi bıraktığınız yerden alın ve pedal çevirmeye başlayın!

 

Kaynak: Total Women’s Cycling

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.