Yaşam Kalitenizi Artırmak İçin 5 Pratik Alışkanlık!

13
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

YAŞAM - YAŞAM KALİTESİKendinizi daha mutlu ve huzurlu hissetmek için elbette yapılması gereken şeylerin sayısı 5’ten çok daha fazladır. Ancak bir takım önemsiz gibi görünen alışkanlıklarınızı değiştirerek kendinizi daha mutlu ve zinde hissedebilirsiniz. İşte size yaşam kalitenizi arttırmak için 5 pratik alışkanlık!

1. “Nasıl” sorusuna fazla takılmayın!

Bir işe başlamaya karar verdiğinizde, o işi “neden” yaptığınız oldukça önemlidir. Fakat “nasıl” yaptığınıza gelince üzerinde fazla düşünmeden, mevcut imkanları kullanmaya çalışabilirsiniz. Böylelikle “nasıl”dan gelen korku uzaklaşırken, “neden”den gelen motivasyon artacaktır.

2. Üzerinize Oturan Giysileri Tercih Edin!

Giysilerinizi seçerken daha ziyade üzerinize oturanları tercih edin. Giysilerinizin üzerinize tam olarak oturması kendinizi daha iyi hissetmenize, bu da günlük performansınızın artmasına yarar.

3. Meditasyon Yapın!

Meditasyon stresi azaltarak, konsantrasyonu artırır ve kendinizi daha mutlu hissetmenizi sağlar. Dilediğiniz şekilde günlük basit aktiviteleri dahi bir nevi meditasyona dönüştürebilirsiniz.

4. Ayakta Çalışmayı İhmal Etmeyin!

Uzmanlar uzun süre oturarak, özellikle de yanlış bir biçimde oturarak çalışmanın motivasyonumuzu olumsuz yönde etkilediğine dair sıklıkla uyarılarda bulunuyor. Bunun için ayakta çalışma fonksiyonu olan bir masa kullanabilir ya da düzenli aralıklarla masanızdan kalkarak oturuşunuzu düzeltebilirsiniz.

5. Erken Kalkın!

Kendinizi erken kalkacak şekilde ayarlayarak, günün kontrolünü ele alırsınız; zira sabah saatleri, günün en verimli saatleri olarak biliniyor.

Kaynak: Business Insider

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.