Bisikletinize Daha Fazla Zaman Ayırmanın 6 Püf Noktası

4
Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR SONRA OKU

bisiklete_zaman_ayırSon zamanlarda 24 saatin hiçbirimize tam anlamıyla yetmediğini fark ettiniz mi? Gerek iş hayatımızda gerek sosyal hayatımızda olması gerekenden çok daha fazlasıyla uğraşmak zorunda kalıyoruz. Tüm bu koşturmaca içinde bisiklete vakit ayırmak da haliyle olması gerekenden daha zor. Ancak imkansız değil. Pedal çevirerek stres atma ve formda kalma konusunda elimizden geleni yapmak da, en az bisiklet sürmenin kendisi kadar değerli.

Sizi nasıl olsa zamanım yok deyip baştan vazgeçmekten kurtaracak olan kimi püf noktalarına gelin, beraber göz atalım.

1. Güne erken başlayın.

Erken kalkmak kimi zaman zor da olsa, egzersiz ve spora işten önce vakit ayırmak, işten sonraya bırakmaktan çok daha doğru. Günün yorgunluğuyla kimi zaman bisiklete binmekten vazgeçmek istemiyorsanız, işinizi günün yorgunluğu üzerinize çökmeden önce halletmeniz, hedefe giden yolda sizin için çok daha faydalı olacaktır.

2. İşe bisikletle gidip gelin.

İşinizle eviniz arasındaki mesafeyi, işe giderken giydiklerinizi vb. göz önünde bulundurup, bunun yapılabilir olduğuna kanaat getirirseniz, muhtemelen en faydalı bisiklet kullanım şeklini bulmuş olursunuz. Aynı anda spor yapıp, formda kalıp, araç sorununuzu çözdüğünüz ve bisikleti hayatınızın ayrılmaz bir parçası haline getirdiğiniz bu yolla, bisiklete ekstra zaman ayırma derdinden kurtulabilirsiniz.

3. Tüm ihtiyaçlarınızı akşamdan hazır edin.

Ertesi gün kendinizi hayatın temposuna kaptırıp bisikletinizi ihmal etmemek için, pedal çevirirken kullanmayı düşündüğünüz tüm araç ve gereçleri önceden hazır etmenizde fayda var. Özellikle ekstra yoğun dönemlerinizde, bir de hazırlık aşamasıyla uğraşmamak için bu eylem size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

4. Sosyal medyada daha az zaman geçirin.

Sosyal medya iletişim açısından günümüzde bir vazgeçilmez. Ancak, sosyal medya kullanımı olması gereken limitleri aştığı takdirde, tüm işlerimizde olduğu gibi bisiklet kullanımı konusunda da, önünüze aşılması gereken yeni bir engel olarak gelebilir.

5. Konuyla ilgili not tutma alışkanlığı edinin.

Parkurunuz, rotanız, mesafeniz, süreniz gibi bisiklet sürüşünüzle ilgili bilgileri not etme alışkanlığı edinmeniz, istatistikleri bozmamak adına, ihtiyacınız olan zamanlarda ekstra motivasyon konusunda size yardımcı olabilir. Bu konuda işinizi kolaylaştıracak akıllı telefon uygulamalarından da faydalanabilirsiniz.

6. Beslenme planınıza sadık kalın.

Bisiklet kullanırken olabildiğince enerjik ve güçlü olmanız gerekir. Aksi durumlarda sağlıklı bir sürüş seansı yaşayamamanın ötesinde, kimi zaman bu enerjisizlik baştan vazgeçmenize sebep olur. Bunu önlemek için en doğru beslenme programını yapıp, buna olabildiğince sadık kalmanız, beslenme kaynaklı sorunlardan dolayı bisiklet sürmekten vazgeçme noktasına gelmenize engel olacaktır.

Herkese bol motivasyonlu günler…

 

Kaynak: Total Women’s Cycling

Facebook'ta Paylaş x x Whatsapp'da Paylaş YAZDIR YORUMLAR
Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız yada üye olunuz.
KULLANICI YORUMLARI
Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.